Bohužel je! Řídil auto přes zákaz. Papíry mu už několikrát zabavili. Přesto se posadil za volant, navíc po pivech a ještě s tripem (omamnou látkou povzbuzující zábavu) v sobě.

Před teplického soudce ho přivezla policejní eskorta. Hlídka ho zastavila v pondělí v noci v Dubí, když údajně projížděl auto po opravě.

„Děláte si ze mě legraci, ne? Víte, co je toto?" říkal mu včera v soudní síni předsedající Miroslav Čapek. Přitom mával deskami plnými papírů. „Byl jste tu v únoru. Také alkohol při řízení. Dal jsem vám podmínku. A za dva měsíce jste tu zase. To samé. Alkohol za volantem, bez papírů a ještě k tomu v krvi nějaké omamné látky… Má trpělivost došla, to mi věřte," směřoval svá slova k dvaatřicetiletému muži z Dubí včera teplický soudce.

„Je mi to líto. Jen jsem potřeboval projet to auto," reagoval na to muž v dřevěné ohrádce v soudní síni.

„Ale měl jste něco i v krvi ne? A co ten alkohol? Jaký k němu máte vztah?" Pokračoval Čapek, přičemž zmínil ještě další již amnestovanou minulost muže. Další zákaz řízení po nehodě s alkoholem.

Výhodou tzv. zkráceného řízení, které se u soudu využívá, je to, že výslech může rovnou přejít do hlavního líčení, což se také včera uplatnilo. Všichni soulasili. Státní zástupce, advokát i zadržený řidič.

Vina byla evidentní a dotyčný se k řízení i alkoholu přiznal. Což se mu ostatně následně také kladně promítlo do výše trestu.

Přestože advokát navrhoval v závěrečné řeči ještě jednou přimhouření oka a stanovení výchovného trestu s podmínkou, přiklonil se soudce Čapek k návrhu obžaloby a poslal dvaatřicetiletého muže nekompromisně rovnou do vězení. A to na rok a půl s dozorem. Jako jeden z argumentů pro toto rozhodnutí uvedl nenapravitelnost dotyčného. Opakovaně ho přistihli s alkoholem za volantem a to i přes zákaz. Součástí trestu je i výchovný zákaz řízení na další čtyři roky.

Čtenáři dlužno ještě podotknout, že v době, kdy muže v Dubí v pondělí v noci zadrželi v autě, nadýchal do přístroje 1,13 promile. A drogy v těle? „Měli jsme o víkendu takou malou párty. A v krvi se to drží dlouho. Určitě to mám ještě dnes," uznal zadržený řidič.