Okamžitě nastal kolotoč vyšetření, první chemoterapie, následná operace a odstranění nádoru a ledviny. Když už to po vlně ošetření vypadalo vloni na jaře nadějně, přišla další těžká rána. Zákeřná nemoc udeřila znovu a zasáhla Románkovy plíce.

VĚŘÍ V LEPŠÍ ČASY

Vše se tak rozjelo nanovo. „Momentálně se čeká, co bude a nebude. Všechny způsoby léčby byly vyčerpány, transplantace kostní dřeně je ve hvězdách a chemoterapie si vybrala svou daň. Jediná ledvina mu nefunguje tak jak má a musí brát natrvalo léky," uvedla Románkova maminka.

Rodiče přesto nepřestávají věřit v lepší časy a nadále bojují s komplikacemi a těžkým osudem. Společně s Románkem, jeho maminkou a tatínkem prožívají trápení od začátku také přátelé, kamarádi, kolegyně a kolegové z práce a celé blízké okolí.

Právě tatínkovi spolupracovníci z firmy Sambular v Krupce se rozhodli, že nebudou pouze netečně přihlížet a všemi možnými způsoby rodině pomáhají.

Koncem roku vymysleli zajímavý projekt, kdy se sami v rolích modelů a modelek nafotili v retro kostýmech a z fotografií vytvořili nástěnný kalendář, který pak nabídli do prodeje. Po kalendářích se zaprášilo a rodiče tak dostali od kolegů podporu v podobě téměř 85 tisíc korun.

CHARITATIVNÍ FUTSAL

Nyní se rozhodli uspořádat další charitativní akci, kterou je turnaj ve futsalu SAMBULAR CUP. Koná se již tuto sobotu 29. dubna 2017 na hřišti ÚT Severka na Severní Terase za Gymnáziem Dr. Václava Šmejkala od 9:00 hodin.

„Jde o turnaj ve futsalu mezi několika vybranými firmami v Ústeckém kraji. Akci jsme pojali jako rodinnou a tak bude zajištěn bohatý program nejen pro hrající tatínky, ale ani maminky a děti se nebudou nudit. Pro děti je připravený celodenní hrací koutek se soutěžemi, malování na obličej nebo ukázky Dog dancingu, maminky se mohou nechat nalíčit u stánku s kosmetikou Mary Kay. Samozřejmě nebude chybět stánek s občerstvením, moderátor a hudba. Vstupné je dobrovolné a všechny vybrané prostředky poputují k malému Románkovi, pro kterého to všechno děláme. Pevně věříme ve smysl této akce a přejeme si, aby na ni přišlo co nejvíce lidí, užili si společně s námi prima den a zároveň pomohli dobré věci," uvedla Veronika Hřebíková z týmu Sambular.

Podle posledních informací se kroky v léčbě Románka začínají dál hýbat. Pokud to jeho zdravotní stav dovolí, mohlo by se v brzké době začít s testováním a přípravou na transplantaci kostní dřeně.