Přehlídku zahájili zástupci Magistrátu města Teplice Radka Růžičková a Hynek Hanza. Ředitel Gymnázia Teplice Zdeněk Bergman všem studentům hned v úvodu pogratuloval k tomu, že si vybrali jako svůj zájem hudbu. Pak už se rozeběhlo sborové klání.

Sbory soutěžily ve dvou kategoriích. V první musely předvést povinnou skladbu, kterou se stala vítězná skladba skladatelské soutěže při CPSPS v předchozím roce. Pro smíšené sbory to byl vtipný Golem autorské dvojice Troup Frynta. Canzonetta sbor Gymnázia Teplice ji předvedla spolu s dalšími písněmi tak, že si od poroty vysloužila zlaté pásmo.

Větší zastoupení měla kategorie druhá, kde sbory musí v rámci svého programu uvést českou lidovou píseň. Gymnaziální sbory SMoG z Mostu i N. T. C. z Rumburku předvedly zajímavý program, který všechny diváky zaujal. Zazněla hudba klasická, populární a zajímavé úpravy lidových písní.

Podruhé zazpívala i Canzonetta, kterou tentokrát v několika skladbách řídili studenti zájemci o hudební studium.

Na závěr vystoupilo překvapení komorní sbor Gymnázia Teplice pod názvem Mazlíci GT. I zde se za dirigentským pultem vystřídali studenti.

Své vystoupení zakončili směsí dvou písní o ženách, kterou díky vtipnému provedení nadchli celou aulu gymnázia.

Před odbornou porotou byl těžký úkol. Zanalyzovat výkony sborů a vyhodnotit, jakými pásmy je ocení a hlavně pak vybrat sbor, který nominuje na republikové kolo CPSPS do Opavy.

Výsledek dlouhé porady poroty byl překvapivý. Všechna vystoupení získala zlaté pásmo i s postupem. Je vidět, že sborová mládež v našem kraji zpívat opravdu umí! Všem sborům gratulujeme.

Přehlídka se konala za podpory Ministerstva kultury a Magistrátu města Teplice. Pořadateli jsou Gymnázium Teplice a NIPOS-ARTAMA.