Doteky Petra Kellnera na severu Čech. Jeho cesta na vrchol začínala v Teplicích
Začátky byznysového impéria Petra Kellnera, který v sobotu 27. března tragicky zahynul na Aljašce, jsou nedílně spjaté s Teplicemi. Z tohoto lázeňského města totiž na počátku 90. let odstartoval při kupónové privatizaci cestu k pozici nejbohatšího Čecha. Pomohly mu tehdy i ještě státní teplické sklárny, které mu půjčily peníze nezbytné na reklamní kampaň.
V únoru 1991 založil Kellner společně s Milanem Winklerem společnost WIKA, jen o několik měsíců později vznikla Správa prvního privatizačního fondu, která sídlila v Teplicích. V roce 1991 se také zkřížily cesty Petra Kellnera a Ladislava Bartoníčka, který do PPF nastoupil jako výkonný ředitel. Postupem času si v této společnosti prošel několika výkonnými pozicemi, dnes je jedním ze tří akcionářů společnosti s bilionovými aktivy.
Pro účast v připravované kuponové privatizaci potřebovala PPF miliony korun na reklamní kampaň. Kapitál poskytla státní společnost Sklo Union, jejíž manažeři Jaroslav Přerost a Štěpán Popovič se stali členy představenstva PPF. Na rozjezd tehdy sklárny budoucímu gigantovi půjčili 20 milionů korun, dalších dvacet milionů bylo formou kapitálového vkladu.
Dohromady tehdy vzniklo pod taktovkou Kellnera pět privatizačních fondů, dva z nich sídlily přímo v Teplicích - První český privatizační fond a První severočeský privatizační fond. Již v první vlně kupónové privatizace byly Fondy PPF úspěšné, získaly dohromady 1,4 % všech kupónů, což je zařadilo na jedenácté místo mezi správcovskými společnostmi. Druhá vlna PPF vyšla ještě lépe, získala 2,1 procenta kupónů.