Své štěstí sem s udicemi přijelo zkusit pětatřicet rybářů z celých Čech. Konal se zde druhý ročník rybářských závodů o zajímavé ceny. Ve hře byla GPS navigace, mobilní telefony či rybářské potřeby.

Každý z účastníků závodu si kromě zajímavých zážitků odvezl domů věcnou cenu. Ryby už zřejmě tak nadšené nebyly. Rybník byl prošpikován vlasci křížem krážem a okusit nabízenou pochoutku bylo zrádné.

„Takto závodně – rekreačně chodím chytat patnáct let. Jezdíme celá parta a bývá legrace. Chytá se mi dobře, jsem spokojený,“ chválil rybaření Ondřej Mojžíš z Prahy.

Návnadu do vody nahodila také dvojnásobná Mistryně světa v lovu na plavanou Ivana Šulcová ze Sedlce. „Chytám tu poprvé, je to tady dobré. Jsou to krásné závody,“ pochvalovala klidné rybaření.

„Závody jsme organizovali ve spolupráci s obcí. Vítězem se nakonec stal pan Ševčík z Loun, který nachytal 11 a půl kila ryb. Celkem rybáři nachytali 183 kg, všechny ryby se po závodu pustily zpět do vody,“ informoval organizátor závodů Karel Schingler.