Město se již v dané věci obrátilo na dodavatele, kterým byla firma Betonstav. Jak ale Deníku řekl Josef Horáček, starosta Bíliny, a potvrdil to také zástupce stavební společnosti Jaroslav Třešňák, reklamace v tomto směru nebude.

Město Bílina se proto obrátilo na projektanta a přímo výrobce povrchu, po kterém se chodí na lávce. Je to ale běh na dlouhou trať. Navíc, v tomto počasí se stejně nedá prý nic dělat.

„Máme alespoň povoleno, i když to je v záruce, používat na povrchu písek, abychom aspoň trochu elimilovali to klouzání,“ řekl včera v telefonickém rozhovoru pro Deník Josef Horáček. Hrozit mohou úrazy. Je třeba dávat pozor. Konkrétně na osobu starosty z hlediska pozice na radnici se prý nikdo neobrátil, že by si na lávce způsobil nějaký úraz. V ulicích města se ale o nějakých zlomeninách na novém mostíku přes hlavní silnici u nádraží cosi šušká. Deník však k tomu včera nic konkrétního nezjistil.

„Je to špatně uklizené. Klouže to. Připadám si jako na bobové dráze,“ řekla Deníku v období největšího sněhu v Bílině Lucie Patkanová, která ve městě bydlí.

Břečka, která je na povrchu lávky, namrzá. Klouzání prý podle lidí nezabrání ani posyp pískem. Starší lidé mají problémy se vůbec udržet na nohách. „Je dobře, že tady lávka je. Ale teď po ní chodit je s prominutím o hubu,“ řekl starší pán, který si nepřál být jmenován.
Původně měl mostík přijít na patnáct milionů korun, v konečném součtu se po prvotních problémech výstavba lávky vyšplhala na pětadvacet milionů. Město Bílina nejprve vybralo nevhodnou firmu, se kterou se poté muselo rozloučit pro nespokojenost se stavbou.

Lávku dostavěla společnost Betonstav, která má v plánu rekonstrukci celé této části města. Už zde vyrostl Interspar. V Bílině má své příznivce i odpůrce. (pem)