Jeho čestným členem je teď už i Lukášek. Kromě klubového trička převzal také výtěžek Mikulášské sbírky, kterou mezi sebou pivaři zorganizovali.

V symbolickém váčku bylo něco kolem čtyř tisíc korun. „Každá koruna je pro nás dobrá. Proboštovští jsou první, kteří nám zatím pomohli. Výtěžek použijeme pravděpodobně na nákup motorku k polohovací posteli. Moc, moc děkujeme," vylíčila maminka Petruše Zachová.

Sbírka vznikla z iniciativy Gabriely Badžgoňové a Petra Švihlíka, kteří pro Lukáška začali původně sbírat víčka od limonád a piva.

„Z toho nakonec bylo kolem tří a půl tisíce korun. Lukáškovi jsme chtěli dar předat už na Mikuláše, ale tehdy byl na rehabilitaci v lázních Klimkovice, proto předání proběhlo až mezi svátky. Z lázní nám Lukášek prostřednictvím maminky poslal krásný dopis, který jsme četli před nabitou hospodou," uvedla Gabriela Badžgoňová s tím, že při čtení zůstalo málokteré oko suché.

Spolupráce pivařů z Proboštova s rodinou Lukáška nekončí. „Pořádáme během roku spoustu akcí, určitě na ně Lukáška s maminkou pozveme. Plánujeme například výlet lodí po Labi či zájezd do některé z českých zoo. Počítáme, že Zachovy pojedou s námi. Samozřejmě zadarmo," dodal Vítězslav Fíla, předseda Fan klubu Valentina Rossi Stará Masna Proboštov.