Primátor Jiří Štábl na dotaz Deníku potvrdil, že i zde, na velkém odstavném parkovišti v Alejní ulici v Teplicích, bude od léta placené stání. U vjezdu na parkoviště bude závora. Na den tam bude cena stanovená 40 korun, případně hodinová sazba 10 korun. Od pondělí do pátku. Bude také možnost zakoupení ročního parkovného dle ceníku města, který je v Nařízení č.4/2023 zveřejněném na úřední desce města Teplice.

Teplice, parkoviště v Alejní ulici, ilustrační foto.Teplice, parkoviště v Alejní ulici, ilustrační foto.Zdroj: Deník/Zdeněk Traxler

Jde o parkoviště, které využívají studenti z teplického gymnázia, případně také lidi pracující v centru města, a též obyvatelé okolních domů. Pro ně bude změna znamenat rozhodnutí, zda odstavit auto někde jinde a hlavně dále od centra, kde se ovšem nebude platit, nebo uhradit parkovné.

Parkování v Teplicích, ilustrační záběr.
Původní květen padl, bude to od července. Teplice zavedou placené zóny

Zadarmo budou motoristé po Teplicích parkovat do 30. června. Důvodem nynějšího bezplatného parkování je nefunkční parkovací systém po ukončení spolupráce s firmou Eltodo. Teď už má ale radnice nového provozovatele placených parkovišť a ulic po Teplicích, takže parkování bude od 1. července zpoplatněno. Víme kde a za kolik

V současné době jsou všechna parkoviště a nezpoplatněné ulice po Teplicích přeplněny auty. Zejména těch motoristů, kteří přijedou ráno a volná místa zaberou odstaveným autem na celý den. Právě od nového systému si vedení města slibuje zlepšení stavu, kdy nebudou jednotlivá místa blokována jedním odstaveným autem po celý den, a frekvence - přijedu, odjedu - bude vyšší.

Zdroj: Deník/Petr Málek