Sobota a neděle:

Teplice – Naturcentrum Nemetona
V Naturcentru Nemetona na Nové vsi v Teplicích mají na sobotu naplánovány Halloweenské slavnosti. Od 12 do 18 hodin. V průběhu akce uvidíte práci uměleckého kováře, bude vystoupení se psy, ukázka břišnho tance, nové dětské členy bude přijímat Ranč na kopečku. Děti si budou moci vydlabat dýně. Připravena je degustace vybraných čajů, prodej bylinek. Nebude chybět občerstvení z pravé Viktoriánské pece Viafor. Pro doplnění bude stánek s bonsajemi, kde bude odborník radit s tvarováním a také přípravou na zimu. A pozor - v 15 hodin vystoupí v areálu zahradnictví na Nové vsi s podzimně laděným reggae Michal Šeps.

Teplice – Botanická zahrada
Od 10 do 18 hodin budou v teplické botanické zahradě Podzimní tvořivé dny: výroba podzimních dekorací a věnečků, zdobení okrasných kapust, tvorba papírových výrobků, malování na obličej. Akce je určena pro širokou veřejnost (děti i dospělí). Za jednotlivé výrobky se platí malý poplatek, který není zahrnut ve vstupném. Akce bude ve stejném čase i v neděli.

Teplice – OC Galerie
Vemte děti na balónkovou show. V sobotu bude v Galerii workshop pro děti, který potrvá od 14 do 17 hodin. Bude v balonkovém duchu – na děti čeká balonková dílna s modelováním zvířátek a jiných postaviček z balonků. Výstava hotových zvířátek zde pak potrvá až do neděle 1.11., po celém centru bude k vidění několik exponátů vytvořených z balonků – např. pohádkový les s Červenou Karkulkou a vlkem, chaloupka s čarodějnicí a kočkou, zahrádka se strašákem, obří dýně s pavouky nebo mašinka s výpravčím.

Hubertské jízdy:
Doubravice – Zde Dům dětí a mládeže Teplice ve spolupráci s Jezdeckým klubem Doubravice pořádají v sobotu od 10 hodin v areálu statku Hubertovu jízdu, zábavné dopoledne pro malé i velké. Uvidíte koně ve stájích i venku, můžete vyzkoušet jízdu na koni, jsou pro vás připraveny soutěže. Předpokládaný konec je ve 12 hodin. Vstupné je 50 korun. V případě nepříznivého počasí se akce přesune na 7. listopadu.

Bystřany – Kdo by chtěl vidět krásné koně, může se přijet podívat v sobotu dopoledne do otevřené jízdárny do Bystřan, u silnice z obce Bystřany do Úpořin. Na zdejším kolbišti Hubertova jízda začíná v 10 hodin. Skupiny jezdců na koních se po úvodním ceremoniálu vydají na připravenou trať. Večer pak bude „soud" od 19 hodin v restauraci u Pondělíků.

Teplice – Kino Květen, satelitní přenos opery
Pro zajímavost zde uvádíme nabídku na nevšední zážitek na sobotní večer. André Rieu: Maastrichtský koncert 2015 - satelitní přenos, začátek v kině Květen Teplice je v sobotu ve 20 hodin. André Rieu známý širokému publiku jako Král valčíků se specializuje na takzvanou lehkou klasiku a každoročně vystupuje před tisícovkami fanoušků v krásných kulisách svého domovského města Maastrichtu. I letos ho jako již tradičně doprovodí známý Johann Strauss Orchestra spolu se soprány a tenory a dojde i na speciální hosty. Maastrichtské koncerty jsou Andrého nejpopulárnější a ten letošní by měl být navíc podle jeho vlastních slov tím největším a nejokázalejším. A vy můžete být u toho !!! Večerem provází moderátor, který bude přímo v průběhu koncertu zpovídat Andrého v zákulisí exkluzivně pro publikum v kinech. Koncert trvá přibližně tři hodiny včetně patnáctiminutové pauzy. Komentáře jsou v angličtině a holandštině s anglickými titulky.

Teplice - Jazzclub Teplice
Když už jsme u těch tipů kam za kulturou, tak vybíráme ještě jednu pozvánku: Zdenka Trvalcová & friends, 24.10. od 20:00 v Jazzclubu Teplice. Slovenská zpěvačka Zdenka žije v Praze od roku 2002. Po ukončení studia klasického zpěvu začala v témže roce působit v pražských muzikálových divadlech. Zásadní pro její další kariéru se stala hlavní role Edith Piaf v představení "Edith Piaf - vrabčák z předměstí". Stala se nadšenou frankofilkou a do svého repertoáru zařadila nejen chansony Edith Piaf, ale i mnoho dalších známých francouzských písní.

-----------------------------

Další nabídku, kam za kulturou o víkendu a také programy kin na celý příští týden, najdete v samostatném přehledu na webu Teplického deníku. Překlikněte = ZDE =

Přejeme vám krásný víkend, snad si z našich tipů něco vyberete!

P.S. Pokud chcete přidat svoji akci na víkend a pozvat tak ostatní, dopište ji do komentářů. Příště ještě před víkendem posílejte na teplicky@denik.cz