Po slavnostním zahájení předvedli své umění minitanečníci z tanečního klubu STYL DANCE Teplice. Ale to „mini“ platilo jen pro jejich věk a tělesné rozměry, určitě ne pro výkon. Mezitím se na pódiu v kavárně chopili nástrojů mladí hudebníci z hudebního souboru Arkadie Jirky Nového. Mladičký pár „předtanečníků“ mezitím vystřídal na parketu hlavního sálu ceremoniál stužkování absolventů jednoleté a dvouleté praktické školy Arkadie.

Osm dívek a kluků, proměněných slavnostním oblečením v mladé dámy a pány, symbolicky ukončilo svou přípravu na budoucí povolání dekorováním stužkou rukou třídní učitelky a převzetím růže z ruky ředitele školy. A pak už na parket s tatínkem nebo maminkou. Tak začal tanec na parketu malého sálu v režii hudební skupiny JIM SCREAM.

Mezitím v kavárně vystřídali mladé muzikanty z Arkadie PROFESOŘI Z GYMPLU. Při jejich hudbě se tu pak už tančilo jen s přestávkou na módní přehlídku společenských šatů z tvorby Hany Dědourkové. V předsálí se pomalu vyprazdňovala tombola a roztodivné předměty či poukázky na služby se stěhovaly ke svým novým majitelům. Dík patří všem kdo do tomboly přispěli a těm kdo tombolu připravili. Pak už jen „půlnoční překvapení“ v podobě světelné show, načasované o hodinku dřív, a tanec až do konce.

Ples měl hezkou atmosféru a určitě přispěl k uvědomění si skutečnosti, že i když nejsme všichni stejní, patříme k sobě. Ples Arkadie se tak zařadil mezi akce tohoto občanského sdružení, na kterých se setkávají jeho klienti a zaměstnanci s teplickou veřejností. (joho)