Plánovaným a dle prvních dojmů zřejmě i faktickým vrcholem zimní společenské sezony v Teplicích se stal v pátek večer Reprezentační ples Statutárního města Teplice. Aby v pořadí už 6. ročník naplnil veškerá očekávání plesajících, bylo třeba zvolit takové kapely a skupiny, jejichž produkce na malém sálu Krušnohorského divadla, v kavárně, pivnici i divadelním baru umožnila jak tanec, tak nenucenou společenskou konverzaci.
“Naštěstí současná česká hudební scéna je natolik pestrá, že sestavení programu pro nás nebyl problém. Soustředili jsme se hlavně na to, aby ples byl dostatečně reprezentativní,“ konstatovala Zdena Sixtová, vedoucí programového oddělení Domu kultury Teplice. Nakonec prošel přísným sítem úředníků magistrátu Orchestr Václava Hybše se sólisty Monikou Absolonovou a Bohušem Matušem a na přání primátora potěšila svým hodinovým vystoupením hosty v kavárně legendární skupina YoYo Band. Proč právě Richar Tesařík a jeho parta?


„No to je přece jasné,“ smál se Kubera. „To je naše muzika, temperamentní latina, Karibik.“ Volba dalších účinkujících byla věcí šťastné ruky produkce, která sáhla po skupinách Komplett, Caroline Band, Cimbálové muzice Žandár, stepařské skupině Four Taps, Tanečnímu klubu Styl Dance Teplice, iluzionistovi Pavlu Kožíškovi a moderátorce Mahuleně Bočanové. Ta se po boku Jaroslava Kuneše představila i na tanečním parketu. Oslnivá žena - vamp, jak známou herečku vnímáme z televizní obrazovky, působila při osobním styku svojí nenalíčenou téměř dívčí tváří překvapivě subtilně a křehce. Velkou únavu z přepracovanosti, na kterou si lehýnce posteskla v zákulisí, však odhodila s prvními kroky na jevišti a Tepličanům se představila coby dokonalá profesionálka.


Tradičně u vchodu do divadla vítali příchozí primátor Jaroslav Kubera s chotí Věrou. Každá z dam od něj obdržela svazeček červených tulipánů, které ve vázičkách později zdobily všechny stoly a evokovaly atmosféru časného předjaří.
Společensky vyladěni a barevně sladěni, chystali se primátor s manželkou opět protančit střevíčky. “Na plese Autocentra Elán jsme končili ráno v pět. Dnes je ples města, takže nesmíme skončit dřív,“ prohlašoval Kubera. Na rozdíl od minulého plesu, kdy oblékl oříškově hnědou košili a stejně barevného motýlka, pro tuto příležitost zvolil frak. „A k fraku musí mít bílou košili a černého motýla,“ upřesnila paní Věra. Sama navštívila jeden vyhlášený teplický butik, který se specializuje na elegantní módu pro náročné klientky a vybrala si černé večerní s bohatou aplikací kolem rozparku sukně a s kožešinovým boa na ramena. První dámě Teplic i jejímu partnerovi to slušelo. Jako ostatně všem, kdo se rozhodli protančit páteční noc v Krušnohorském divadle. Na parketech se roztáčely dlouhé sukně, převážně tmavých barev a dámy ohromovaly hlubokými dekolty.
Pilo se kvalitní bílé a červené z Vinařství Waldberg a kdo měl chuť prostřednictvím chuťových pohárků zavítat do ciziny, dopřál si chilské, kalifornské či víno z Francie. Šestý reprezentační ples

Statutárního města Teplice byl vyprodaný. Na vstupném se vybralo 196 499 korun. Vzhledem k tomu, že výtěžek je určen na nákup audiometru pro oddělení ORL Nemocnice Teplice, lze se domnívat, že jako v minulých letech, i letos bude částka zaokrouhlena směrem výhodným pro nemocnici a pacienty.