Lázeňský, porcelánový, rybářský, sportovní nebo maškarní. I takové jsou letos plesy, jejichž sezona na Teplicku právě startuje.

V TEPLICÍCH ZAČÍNAJÍ MATURANTI Z PRŮMKY

Během následujících tří měsíců si lidé mohou vybrat z desítek různých společenských akcí. Vydat se mohou nejen do Krušnohorského divadla v lázeňském městě, ale také do sokoloven a kulturních domů v menších městech a obcích.

V teplickém divadle mají jako první svůj ples příští sobotu maturanti z teplické průmyslovky a následovat je budou se svými stužkovacími plesy další střední školy.  Kristýna Horáčková už má o svých šatech jasno od října.

„Chtěla jsem je mít co nejkrásnější, s obrovskou sukní. Maturák mám jen jednou za život, tak chci být za princeznu“ svěřila se sympatická maturantka z Teplic. Světle modré šaty bohatě zdobené flitry si vybrala v půjčovně a zaplatila za ně zálohu 5 tisíc. Teď společně s kamarádkami řeší účes, doplňky, předtančení a další důležité věci. Na maturitu je prý ještě času dost.

Příležitostí, kdy budou moci milovníci tance provětrat své společenské šaty a protančit střevíce, bude až do března mnoho. „Vždycky mám radost, když na plese vidím své šaty,“ říká teplická módní návrhářka Naďa Moravcová. Módní je podle jejích slov pevný saténový taft, který dělá bohaté sukně, luxusní krajky, průsvitné materiály a sukně vepředu krátké a vzadu dlouhé.

„Stále se ještě drží oblíbené flitry,“ podotkla návrhářka, která pro letošní sezonu přišla s šaty 2 v 1. Dámy tak přijdou na ples v róbě až na zem a až jim přijde nepohodlná, jednoduše odepnou barevnou sukni a z plesu už mohou odejít v krátkých černých krajkových koktejlkách.

Svoji kolekci pro nadcházející plesovou sezonu představila Naďa Moravcová těsně před koncem minulého roku. Její modely můžete odbivovat v naší fotogalerii:

První z velkých plesů je Lázeňský ples, který společně pořádají Lázně Teplice v Čechách, Dům kultury a  Severočeská filharmonie Teplice. Koná se 19. ledna od 19 hodin a moderovat ho bude tvář teplických lázní Roman Vojtek.

O program se postará Roman Vojtek & Fantastic 80´s, Petra Vraspírová, Severočeská filharmonie Teplice pod taktovkou Charlese Olivieri Munroe, hrát bude North Big Band, Mini Band a hudební skupina Flash. Vystoupí Taneční divadlo Teplice, taneční klub Styl-Dance Teplice, Igor Barboi trio a chybět nebude ani bohatá tombola.

K očekávaným plesům v Teplicích rozhodně patří i XV. Reprezentační ples statutárního města Teplice, který se koná 9. února. Zazpívá na něm Marta Jandová, Petr Kotvald, hrát bude Krušnohorská dudácká kapela a na baru si návštěvníci mohou užít i retrodiskotéku. Cena vstupenky je 400 Kč. Výtěžek ze vstupného bude darován, tak jako v minulosti, na veřejně prospěšné účely. 

Český porcelán udržuje nejdelší tradici, v Krušnohorském divadle bude mít svůj ples 16. února už s pořadovým číslem 54 a výhry z tomboly potěší zřejmě především dámy.

Svůj VIII. Zámecký  ples připravuje Ateliér Moravec na 26. ledna. Odehraje se v reprezentativních prostorách Zahradního domu v Teplicích a v džínách se na tento ples rozhodně nikdo nedostane, společenský oděv je povinný.

„Chceme, aby byl ples událost, na kterou budou jeho účastníci dlouho vzpomínat. Odpovídat tomu musí i výzdoba, nazdobené stoly a všechno, co k tomu patří,“ nechal se slyšet teplický módní návrhář Jiří Moravec už při pořádání prvního plesu a z nároků nikdy neslevil.

RYBÁŘI BUDOU MÍT OPĚT DVA PLESY V PROBOŠTOVĚ

Příznivci Petrova cechu z Teplic a okolí se letos mohou těšit na dva rybářské plesy. Oba budou tradičně v proboštovské Sokolovně - 17. a 24. února od 20 hodin. Na prvním zahraje kapela Kolostůj Teplice, na druhém k tanci návštěvníky pobídne skupina Voice. Na druhém sále bude po oba večery reprodukovanou hudbu servírovat DJ Ruda. Chybět nebude tombola s vybavením pro rybáře i dalším sortimentem.

Svůj tradiční ples mají i sportovci v Krupce. Koná v sobotu 27. ledna v MaxiClubu Koloseum v Krupce od 20 hodin, k tanci a poslechu bude hrát skupina Alibi.

Na  24. Reprezentační ples se těší také město Bílina. Bude 13. ledna od 20 hodin v Kulturním domě Fontána a návštěvníci se mohou těšit na vystoupení dětí z DDM Bílina, Stardance předtančení Olgy Šípkové a Marka Dědíka, zpěváka Davida Deyla a duo DaeMen.

19. ples Města Duchcova a Duchcovských novin se bude konat 20. ledna od 20 hodin v KC Duchcov. Vystoupí na něm Václav Noid Bárta a v roli moderátora se představí Aleš Lehký. 

Připravit se na oblíbený Maškarní ples Krušnohorského divadla Teplice máte ještě dost času. Tradiční rej masek všeho druhu v prostorách malého sálu a kavárny Krušnohorského maskaronu bude až 16. března od 20 hodin.

Kromě vyhlášení nejzdařilejších masek je připravené i předpůlnoční překvapení – Led robot show.  Pokud nemáte masku, nevadí, můžete si ji půjčit. Při zapůjčení kostýmu z divadelního fundusu vám navíc vstupné 250 korun o padesátikorunu sníží.