Téměř ve všech městech a obcích se nějaký ten bál koná. S pravidelností se na pozvánkách objevují hasičské, sportovní, rybářské či maškarní plesy. Výjimkou nejsou ani městské či obecní a také plesy firem.

Po řádce maturitních se v Krušnohorském divadle 21. ledna večer odehraje první z plesů, na které se zvlášť čeká, a to je již XIX. Reprezentační ples Domu kultury Teplice. Lístky na něj jsou již v předprodeji a 29. ledna to bude tradiční Ples Arkadie.
V Domě kultury v Teplicích se zase vyřádí ti nejmenší, pro které je připravený dětský maškarní ples 23. ledna a 27. února. V Domě kultury v Duchcově děti budou soutěžit o nejkrásnější masku na plese 15. ledna.

Netradiční bude ples, který premiérově připravuje Ateliér Moravec na 28. ledna. Odehraje se v reprezentativních prostorách Zahradního domu v Teplicích a bude pohádkový nejen nádhernými róbami, které budou podmínkou vstupu, protože v džínách se na tento ples rozhodně nikdo nedostane. „Chceme, aby byl ples událost, na kterou budou jeho účastníci dlouho vzpomínat. Odpovídat tomu musí i výzdoba, nazdobené stoly a všechno, co k tomu patří. Je mi smutno když slyším, že se mladá slečna chystá jít na svůj maturitní ples v kalhotách s tím, že je to stejně jen jeden večer. Pro rodiče a maturanty je to přece velká společenská událost, na kterou se musí připravovat a těšit dlouho předem. Vždyť maturitní ples je jen jednou v životě,“ svěřil se módní návrhář Jiří Moravec.

Příležitostí, kdy budou moci milovníci tance provětrat své společenské šaty, bude až do dubna mnoho.
K očekávaným plesům v Teplicích patří i IX. Reprezentační ples společnosti Autocentrum Elán, který se koná 12. února. Český porcelán udržuje nejdelší tradici, v Krušnohorském divadle bude mít svůj ples 18. února už s pořadovým číslem sedmačtyřicet. VIII. Reprezentační ples statutárního města Teplice se koná 25. února a Maškarní ples Krušnohorského divadla 18. března. A to jsme byli stále jen v prostorách teplického divadla, kde se v průběhu sezony odehraje celkem 26 plesů.

Kulturní dům Fontána v Bílině připravil na 14. ledna Erotický ples. Svůj ples budou mít v Bílině 15. ledna myslivci a 22. ledna fotbalisti. Ani tady samozřejmě nechybějí maturanti. Ples Gymnázia Bílina bude 29. ledna.