Pánové v oblecích, dámy ve večerních róbách, hudba, plné taneční sály. Na řadě míst Teplicka zpestří letošní plesovou sezonu velkolepé městské reprezentační plesy. Pozadu nezůstanou například ani rybáři, pekaři, sportovci, skauti či výrobci porcelánu. Ti všichni se chtějí letos bavit.

Největší tanečníci stihnou během sezony i několik plesů najednou. Mezi takové patří třeba manželé Jana s Miroslavem. „Vybíráme si spíše takové vesnické tancovačky než snobské bály. Je tam uvolněnější atmosféra a vstupné není tak vysoké,“ zmínila 54letá Jana, která se v mládí věnovala tancování.

Obléknout si dlouhé šaty či oblek, vyleštit boty, které při tanci netlačí, a hurá do víru plesové sezony. Ta na Teplicku láká na bohaté tomboly, taneční show, na hudební hvězdy, ale třeba i známé televizní herce.

Jeden takový bude 15. února v Krušnohorském divadle uvádět reprezentační ples města Teplice. Návštěvníky večerem provede Jan Čenský – v mládí pohádkový princ, dnes známý spíše jako primář Suchý ze seriálu Ordinace v růžové zahradě. Lidé se mohou těšit na zpěváka Petra Koláře s kapelou či muzikálovou show Mamma Mia s Jitkou Asterovou a Bořkem Slezáčkem. Předtančení se ujme dvojice Pavla Tomicová a Marek Dědík. K tanci bude hrát pražský taneční orchestr Jindřicha Váchy. Cena vstupenky je 400 korun a výtěžek poputuje na veřejně prospěšné účely.

Už v pátek se v prostorách teplického divadla uskuteční Lázeňský ples s hlavním hostem, zpěvačkou Dashou. Tradičně se na plesu představí Severočeská filharmonie Teplice (SČF), a to pod vedením čestného šéfdirigenta Charlese Olivieri-Munroa.

„Filharmonici se postarají o samotný začátek plesu, kdy zazní nejslavnější valčíky a polky, přičemž ve druhé polovině si už lidé mohou zatančit a využít tak jedinečné příležitosti prožít ples právě za zvuků filharmonie naživo,“ řekla za SČF Magdaléna Jenčíková. Moderátorem plesu bude Roman Vojtek.

Ze závodních ploch upocené dresy vymění za večerní róby a slušivé obleky sportovci na Teplicku. Jejich termín přijde 26. ledna, kdy se v prostorách restaurace Střelnice v Krupce rozezní tóny doprovodné hudební skupiny Pop Master.

Dva plesy mají na únor v plánu v Proboštově příznivci Petrova cechu. Jejich rybářské bály patří k oblíbeným, a to i kvůli tombole, ve které lze vyhrát třeba i nové „nádobíčko“ k vodě. Stálicí v programu zimní společenské sezony je na Teplicku řadu let ples dubské porcelánky, letos v kalendáři zapsaný na 8. února.

A co si vzít na takovou příležitost na sebe? Obecně se doporučuje společenský oděv, ve kterém se dotyčný cítí nejpohodlněji. Například novou kolekci společenských modelů zdobených luxusními krajkami, peřím i kameny Swarovski určených právě pro plesovou sezonu, představila už v závěru loňského roku teplická módní návrhářka Naďa Moravcová na své charitativní přehlídce v Krušnohorském divadle. Preferuje rozevláté modely i nádherné krajky.

„Krajkové šaty jsou luxusní a honosné, a proto jsou tak oblíbené,“ uvedla návrhářka s tím, že hlavní inspirací jsou pro ni už samotné látky. Vždy ji prý potěší, když na plese vidí šaty ze svého salonu.