„V mé letošní společenské kolekci asi poprvé převládá černá barva. Těšit se můžete i na nový odstín smaragdové zelené barvy v různých materiálových proměnách,“ říká módní návrhářka Naďa Moravcová, jejíž tradiční charitativní módní přehlídka se koná v pátek 4. listopadu v Krušnohorském divadle v Teplicích.

Přehlídka je rozdělena na několik kolekcí, v nichž se objeví šaty na párty s třpytivým efektem, společenské šaty s vysokými svůdnými rozparky, ale i modely, které zaujmou svojí jednoduchostí nebo naopak rafinovaným střihem. Dámy, které rády nosí kalhoty, se mohou těšit na zajímavé overaly a chybět nebude ani kolekce šatů z jemného úpletu nebo šatů z krajek kombinované s šifonem nebo saténem.

Večerem bude provázet moderátor Petr Vágner, o hudební doprovod přehlídky se postará kapela Botox, zazpívají Jan Kopečný a Petr Ryšavý. Společenskou kolekci předvedou modelky Radka Rosická, Kateřina Wohlmann Votavová, Andrea Vránová Kloboučková, Lucie Křížková, Aneta Vignerová, Lucie Šlégr a další přední české modelky.

Pomoc Majdalence

Výtěžek z akce půjde na podporu léčby a rehabilitaci tříleté Majdalenky, u které byla zjištěna nemoc spinální muskulárni atrofie II. typu. „Jsem ráda, že i přes nelehkou finanční situaci, která nyní nastala, jsou lidé ochotni přijít a přispět Majdalence na její léčbu. Děkuji také všem partnerům, kteří nám už po několikáté s tímto projektem jak finančně, tak i materiálně pomáhají. Jsem ráda, že se přispěje na dobrou věc a zároveň si užijeme krásný večer plný módy a zábavy,“ říká návrhářka, která charitativní módní přehlídku pořádá dvakrát do roka. Příští rok se budou přehlídky konat 12. května a 10. listopadu a budou opět pomáhat někomu, kdo má obdobné problémy jako Majdalenka.

„Společenská sezona začíná, a tak věřím, že se kolekce bude líbit, inspirovat a že si potom dámy přijdou do mého ateliéru udělat radost novým modelem nebo pánové potěšit třeba vánočním dárkem svoji drahou polovičku,“ těší se na páteční přehlídku Naďa Moravcová.

Jak taková přehlídka šatů vypadá, na to se můžete podívat na web teplického deníku, kde jsou nejen aktuálně vyvěšené fotografie z akce, ale také je tam video z letního Czech Fashion Week. Na teplické kolonádě se představila celá plejáda modelek, které předvedly nabídku letošní módy. Naďa Moravcová nechyběla.