Podle našich informací by měl být market dokončen na přelomu léta a podzimu. V současné době je již patrná jeho velikost, vše se připravuje k montáži střešní konstrukce. Pak přijde na řadu interiérový prostor a následně úprava okolí, včetně výstavby parkoviště. Stavba vyrůstá v prostoru pod školou, který využívali pejskaři pro venčení svých čtyřnohých miláčků a také si tudy lidé zkracovali cestu.
Půjde už o třetí Plus, který bude stát v Teplicích. Po trnovanské provozovně byl na jaře otevřen diskont v Řetenicích. Hovoří se také o druhém Plusu v Trnovanech, na místě bývalého pivovaru.
V Řetenicích prodejna takovéhoto typu chyběla. Řetenickým se tak splnil sen, kdy na druhé části Teplic rostly markety jako houby po dešti a u výjezdu na Duchcov nic. Nejbližší velká prodejna byla doposud v Alejní ulici.
V případě řetenického Plusu jde již o 130. prodejnu v České republice. Pro Tepličany tak vznikla nová pracovní místa. Podle Radima Paříka, vedoucího oddělení expanze firmy, je v každé nové prodejně vytvořeno až 25 nových pracovních příležitostí.
V Teplicích je tak nyní desítka větších marketů. „Pro Řetenice je to nepochybně velký přínos. Měli to odtud daleko do nějakého většího supermarketu. A přemarketováno v Teplicích není,“ uvedl při slavnostním otevření prodejny primátor Jaroslav Kubera.
„Domnívám se, že jeden Plus v Teplicích prostě nestačí. Tím, že jsme ho postavili zrovna v Řetenicích, jsme výrazně oživili tuto část města. Při výběru místa jsme Teplice podrobili důkladné analýze, a dlouho se rozhodovali, kam umístit prodejny,“ konstatoval Radim Pařík, vedoucí oddělení expanze.
„Další prodejnu brzo otevřeme v Proseticích, na sídlišti,“ uvedl.