Proud řeky Bíliny zdolávaly jamajské boby, loď plná Vikingů či mobilní gynekologická ordinace.
Hned na začátku plavby nebyla nouze o dramatické okamžiky. Kanoe s indiánskou posádkou se krátce po startu převrhla, nabrala vodu a žene v masce indiánky přiskřípla nohu. Až zásah dalších účastníků, kteří naskákali do vody, jí pomohl. „Naštěstí nemá nic zlomeného," hlásili desítkám lidé, kteří vše viděli z nedalekého mostu.


Ten se stal osudný Vikingům. Na plavidle měli vysoký stožár, který se o něj zachytil. Musel proto dolů a až teprve poté válečníci projeli.


V polovině plavby za Stadiceni čekala plavidla překážka v podobě jezu s elektrárnou. Nezbylo jim nic jiného než přistát a deset metrů překonat po svých.


„Nechcete banány. Nebo drogy?" ptal se postávajících Petr Fonderfon z banánového voru. S ovocem prý v supermarketu nakoupil i balíčky plné bílého prášku, který rozhazoval kolem.


Pánové ve slušivých oblecích se stavebními helmami pak žebrali o každou korunu. V jejich tunelu Blanka jim prý zvlhly kabely a potřebují je, aby vše napravili. Další přestávky využili k tomu, aby se posilnili z rozsáhlých lodních zásob.

Do cíle v Koštově jako první dorazila loď gay králíků. Z odměn visících z koštovského mostu si dívky utrhly cenu, ale Anna Stará krátce na to skončila v řece. „Voda byla pěkně studená, ale jenom v první chvíli," svěřila se.
Podobně dopadl i Boris z jamajského bobu, který se neohroženě vrhl po pověšených cenách. „Hlavně že máme fernet," svíral v ruce láhev, kterou se mu nakonec podařilo získat.


Účastníci se již těší na další ročník. „Letos jsem jela poprvé, příští rok si tu zopakuji," řekla Michaela Rásková.