Koledy si společně se sborem Písklata zazpíváme v 18 hodin, program ale začíná už v 17 hodin, kdy se se svým hudebním vystoupením, recitací a vánočním povídání představí děti ze souboru Základní školy v Novosedlicích.

Program bude pokračovat celou řadou hudebních vystoupení, které zakončí hlavní host večera kapela From, kterou vám dnes představíme blíže. Nebe. Tak se jmenuje první písnička nové české skupiny F R O M. Je úvodním singlem z připravovaného alba, které by mělo vyjít na jaře příštího roku. Aktuálně je ke slyšení i s novým videoklipem. From jsou ze severu, ale pevné zasazení nemají. Zpěvák Filip je původem z Děčína a aktuálně žije v Praze, kytarista Martin a baskytarista Richard jsou z Teplic a bubeník Ondra z Chomutova. Název kapely našli v začátečních písmenech svých jmen. „Strašně dlouho jsme ho vymýšleli a nakonec jsme sáhli k takhle jednoduchému řešení. Anglické slovo 'from' současně znamená nový začátek, což charakterizuje naši situaci," říká kytarista Martin.

Cílem From je vyčlenit se, najít zvuk, který bude originální a pro kapelu charakteristický. Proto na chystaném albu spolupracují s producentem Fabiem Trentinim. „Rozhodli jsme se, že si budeme všechno dělat podle vlastních představ. Zkoušeli jsme nejdřív najít producenta v České republice, ale nakonec jsme zjistili, že by naše písničky zněly jako většinová česká produkce, a to jsme nechtěli," říká Martin. close Vánoce s Deníkem: Zpívejte koledy společně s námi a celým Českem zoom_in

Z Teplic bude akci přenášet Český rozhlas

Inspirací má kapela mnoho, od hard rockových kapel jako Led Zeppelin až po Coldplay nebo Depeche Mode a Muse tyto vlivy spolu s příměsí moderní elektroniky vytváří originální svěží zvuk.

From si užili i realizace prvního videoklipu. Každý ze členů kapely v něm má svou specifickou roli a během fyzicky i technicky náročného natáčení v různorodé krajině Krušných hor se dostával do různých situací, které musel zvládnout dle charakteru své postavy. Symbolikou klipu je „hledání".

Kdo všechno bude zpívat koledy? Přehled najdete zde