„Chodím sem často na procházky. Je to dobře, že se s tím něco dělá. Ale pokáceli tady i pěkné silné stromy. To je asi škoda,“ řekla Deníku včera mezi pařezy v parku paní Helena, která je v důchodu a sem to má z domova kousek.

Město na obnovu parku, kde se dlouhé roky nic nedělalo, dostalo od státu finanční injekci skoro půl milionu. Dalších více jako sto tisíc poputuje z vlastní kapsy.

Lidé nebyli se stávajícím stavem spokojeni. Ostatně vyplynulo to také z ankety, která proběhla už v roce 2009. Chtěli po vedení města změnu. V povědomí obyvatel je park pouze jako prostor pro konání Mariánských slavností, které se konají jednou do roka v září. Občané by uvítali zejména vytvoření sítě cest a zajištění potřebného vybavení parku. „Jezdím okolo parku poměrně často. Přijde mi jako by byl bez života. Chodí sem málo lidí. Pomalu si nemají ani kde sednout,“ konstatoval Roman Jášek. Modernizaci by uvítal.

Po vypracování projektu na obnovu tohoto odpočinkového místa v Krupce přišla teď fáze kácení. A to s termínem do konce března s ohledem na vegetační dobu.

„V dalších etapách budou pokračovat navazující obnovovací práce, především výsadby, ozdravné prořezávky, parkové úpravy a terénní úpravy. Klid by měl nastat po ukončení všech činností někdy koncem podzimu 2012,“ uvádí k obnově parku Herty Lindnerové Milan Křivohlavý z krupské radnice.

Souhlasíte s obnovou zeleně v parku? Napiše nám do redakce: teplicky@denik.cz (pem)