Ceny jízdného zůstaly stejné jako v sezoně 2014-2015. Parkování je zajištěno v Mikulově a na příjezdové cestě k Bouřňáku, kde byla vybudována odstavná plocha.

Nejmladší návštěvníci areálu, kteří se učí lyžovat v Údolíčku, mohou využít novou mobilní buňku jako šatnu a převlékárnu. „Dospělí lyžaři se mohou těšit na občerstvení Karlštejn, které se po dlouhých letech vloni podařilo otevřít pro veřejnost," dodal Ocásek.

V minulých letech lyžování na Bouřňáku komplikovaly spory o pozemky, které znemožňovaly plné využívání vleku. Letos by se ale nic podobného opakovat nemělo. „Už vloni bylo vydáno předběžné opatření, ve kterém se píše, že naše zařízení na cizích pozemcích můžeme bez překážek provozovat a po pozemcích se svobodně pohybovat. Balíky slámy, nebo traktor v této sezoně určitě v lyžování bránit nebudou," sdělil Petr Ocásek z SC Bouřňák. (kos)

---------------------------------------------------------------

Špatné zimy odstavily vlek v Oseku. Komárka čeká na větší porci sněhu

Kopec v Oseku není velký, ale dětským a amatérským lyžařům stačil. Poslední roky se na něm, kvůli špatné zimě, nelyžovalo. Letos to asi nebude jiné.

„Vlek a ani kopec jsme na podzim nepřipravovali. Vlek není možné pro veřejné lyžování pouštět," řekl vlekař Jiří Černý a dodal: „Lidé mohou na kopci maximálně bobovat. Bohužel, na nic jiného není sníh." Na kopci v Oseku jsou ještě cvičné malé skokanské můstky, na nich tréninky probíhají.

Problém s nedostatkem sněhu mají i na Komáří vížce. Zatím to řeší tak, že na svah pustili pouze lyžařskou školku. Jestli se na Komárce rozjede i vlek s dospělými lyžaři, tak o tom rozhodne vedení areálu dnes odpoledne.