Letošní již 37. ročník proběhne ve dnech 14. až 17. listopadu v Teplicích. Připraveny jsou trasy od 15 až do 100 km. Cesty podzimní krajinou na severu Čech vás dovedou například na Komáří Vížku, Milešovku, rozhlednu Větruše a v průběhu pondělních tras budou zpřístupněny jinak uzavřené budovy jako vyhlídková věž Obchodní akademie nebo vyhlídková věž na hradě Doubravka.

V cíli čeká na všechny účastníky pamětní diplom a nabídka občerstvení nealko nápojů. Pro nezdolné turisty, kteří se budou i večer cítit ještě plni sil, je připravena tradiční Puchýřovská zábava, která začíná od 20 hodin v Krušnohorském divadle.

„Toužíte-li po absolvování pochodu naopak po relaxu a uvolnění, najdete jej přímo v místě cíle v bazénu ZŠ Edisonova,“ zve za organizátory Lenka Šubrtová.

České dráhy jsou oficiálním dopravcem pochodu „Za posledním puchýřem“ a pro účastníky ve dnech 13. až 17. listopadu připravily speciální nabídku VLAK . „S jízdenkou VLAK mohou návštěvníci cestovat z kterékoliv stanice v síti Českých drah do stanice Teplice v Čechách,“ říká ředitelka Odboru osobní dopravy a přepravy Luďka Hnulíková. „Jízdenka je o 50 % levnější než obyčejné jízdné. To znamená, že zákazník zaplatí za obě cesty tolik, kolik by ho stálo obyčejné jízdné v jednom směru.“

Směrem do Teplic se nárok na slevu neprokazuje při zakoupení ani kontrole jízdních dokladů, stačí o ni požádat. Při zpáteční cestě z Teplic ale musí být jízdenka se slevou VLAK orazítkována razítkem ČD, které účastníci pochodu dostanou od organizátora, KČT Loko Teplice.