Biskupské gymnázium, ZŠ a MŠ v Bohosudově se na Pavla Šporcla velmi těšilo. Čtyři stovky dětí zaplnily kostel, aby si poslechly nejen koncert Pavla Šporcla, ale neplánovaně i svoji spolužačku z deváté třídy. Eva Strejcová měla s Pavlem Šporclem zahrát jednu skladbu, ale když zjistil, že je šikovná, dostala příležitost zahrát ještě další dvě. Její maminka Květoslava Strejcová zase obohatila koncert hrou na varhany.

„Pavlovi se atmosféra v krupském kostele moc líbila. Potěšilo ho, že tu našel tak vnímavé a pozorné publikum. Bylo vidět, že vedení školy děti na koncert dobře připravilo. Pavlovi udělaly děti radost i dárkem, který pro něho měly a on se s nimi zase na oplátku rád vyfotil, zapsal se do pamětní knihy školy a udělal autogramiádu," informoval Radek Jareš, který koncerty zorganizoval.

Před večerním koncertem v oseckém klášteře, kde Pavel Šporcl potěšil svojí hrou na housle dalších pět stovek návštěvníků, stačil ještě v Lázeňském domě Beethoven v Teplicích pozdravit všechny, kdo přišli podpořit charitativní akci sedmáků ze ZŠ U Nových lázní. Poděkoval jim a ocenil obětavost, se kterou připravili kulturní program na podporu malého kamaráda.

Sedmáci spolu se svojí třídní Štěpánkou Mazáčovou svým projektem, který nazvali „Spolužáci jsou tu pro tebe" pomáhají rodině sedmiletého Kryštofa Jana Matouše, trpícího DMO.

Výtěžek z programu sestaveného z tanečních, hudebních, recitačních a divadelních vystoupení poputuje právě na léčbu nemocného Kryštůfka.

„Akce byla povedená, žáci podali téměř profesionální výkony, ať už v roli moderátorů, tanečníků či herců.

Atmosféra byla dojemná, leckterým divákům ukápla slzička. Ohlasy diváků byly skvělé, což kromě žáků těší samozřejmě i mě. Hlavně mě hřeje u srdce, že částka z vybraného vstupného je 7067,-Kč a malému Kryštůfkovi určitě pomůže. Navíc k tomuto obnosu přibude ještě voucher na rehabilitace za více jak 4000,-Kč, který věnují Lázně Teplice," zhodnotila vydařenou akci s tím, že atmosféra je bohužel nepřenositelná, Štěpánka Mazáčová.

„Kromě nás, vlídným slovem podpořil žáky před akcí Pavel Šporcl a seznámil se s Kryštofem a jeho rodiči, kterým popřál mnoho sil a energie v péči o syna. Jako host vystoupila Stefánie Rusó, která diváky na závěr akce rozezpívala a roztančila," dodala třídní šikovných sedmáků.

A ještě dobrá zpráva na závěr. Pavel Šporcl si podle slov Radka Jareše odvážel z Teplicka jen ty nejlepší dojmy, takže by se sem určitě rád zase brzy vrátil.