Úpravou povrchu už prošly tamní schody vedoucí pod koleje. Vnitřní zdi jsou vymalované a opravena je i venkovní fasáda. Dále je vyčištěná kanalizační vpusť a neměly by se tedy po dešti tvořit velké kaluže.

„Dále jsme se se zástupci společnosti domluvili na estetickém řešení přejezdového zabezpečovacího zařízení, takzvané televize. Po opravách by zařízení mělo vypadat lépe," uvedl vedoucí odboru dopravy na bílinské radnici Oldřich Jedlička.

CHTĚJÍ ZVÝŠIT BEZPEČNOST

Na okolí podchodu kolejí na Kyselce se zaměřilo i vedení města. Chce tam zvýšit bezpečnost.

„Plánujeme umístit kameru, která by pomohla hlídat podchod i blízké cesty," podotýká místostarostka Zuzana Bařtipánová. Podle ní chce vedení města do prostoru mezi kurty a stáčírnou u kolejí nainstalovat plot. Místo využívají řidiči k parkování aut při návštěvě parku nebo sportovních zařízení.

Doprava v Bílině. Průtah městem podél řeky je zahuštěný. Obchvat by městu hodně pomohl.
Navrhovaný tunel pod Bílinou je příliš drahý

„Oplocení by zamezilo případnému nechtěnému vběhnutí dítěte nebo třeba psa do kolejiště," vysvětlila místostarostka.

Jedná se železniční trať z Teplic do Mostu, přes Bílinu. Některé vlaky staví na Kyselce, kde je koupaliště a také vstup do komplexu bývalých bílinských lázní. Právě přechod kolejí zde může být nebezpečný. Stávající podchod příliš lidí nevyužívalo, především pro nečistoty uvnitř.

A to chtělo město změnit, proto se na opravě domluvilo se správou kolejí. Kromě zastávky na Kyselce je v Bílině hlavní vlakové nádraží. I zde jsou plánované rekonstrukční práce. Budova by potřebovala nový vzhled a interiér zmodernizovat.

Městský úřad v Dubí/ilustrační foto
Dubí opravuje některé své budovy, vrhne se i na školy