Podia na čtyřech scénách se budou stavět už o den dříve. K zemi pak padnou v neděli večer. (pem)

PROGRAM
857. ZAHÁJENÍ LÁZEŇSKÉ SEZONY

Pátek 27. 5. 2011

REGIONÁLNÍ MUZEUM TEPLICE
15.30, 16.00 a 16.30

VII. TEPLICKÁ MUZEJNÍ NOC NA TÉMA „BENÁTSKÁ NOC“
DĚTSKÉ ODPOLEDNE V TEPLICKÉM MUZEU:
interaktivní prohlídka vybraných expozic s průvodci v dobových
kostýmech.
19.00 – 24.00
MUZEJNÍ „BENÁTSKÁ“ NOC (NEJEN) PRO DOSPĚLÉ:
netradiční prohlídka muzejních expozic s průvodci v dobových
kostýmech. Commedia dell´arte v zámeckých pokojích, hudba v
rokokovém sále, oživlá historie v expozici lázeňství, ohňová show
na zámeckém nádvoří.
19.00 – 24.00

KDO MÁ HRAČKU, NEZLOBÍ:
večerní prohlídka výstavy hraček v zámecké jízdárně

PTAČÍ SCHODY- prostor nad Šárkou
16.00 SLAVNOSTI PLZEŇSKÉHO PIVA

TERASA ZAHRADNÍHO DOMU
19.00 KOMORNÍ OPERY: Joachim Cron „O LOVU DATLŮ,“ Josef Schreier
„ZLATÁ SVOBODA“ – Interpreti: COLLEGIUM HORTENSIS, dirigent: JAN ZÁSTĚRA

BEURONSKÁ KAPLE
NOC KOSTELŮ 2011 – pořádá sdružení Pro arte beuronesis a Gymnázium Teplice

Sobota 28. 5. 2011

1. SCÉNA U PTAČÍCH SCHODŮ
13.00 ŠVIHADLO
14.30 VENEFICA
16.00 JAKSI TAKSI
17.30 EDDIE STOILOW
19.00 AB BAND ALEŠ BRICHTA
21.15 MEKY ŽBIRKA

2. SCÉNA ZA DOMEM KULTURY
13.30 THE ROCKSET REVIVAL
15.00 SUNSHINE
16.30 ČESKÉ SRDCE
18.00 ROLLING STONES REVIVAL PRAHA
19.30 ABRAXAS
21.15 MIRO ŠMAJDA

3. SCÉNA NA ZÁMKU
13.00 BRA AGAS - čtyřčlenná dívčí kapela, world music
15.00 TOMÁŠ KLUS - folkový idol současnosti
17.00 ZUBY NEHTY ? - legendární dámská kapela, punk, hard core
19.00 VLASTA TŘEŠŇÁK BAND - písničkářská hvězda v lehce bigbítovém hávu
21.00 MARIÁN VARGA - skladatel, klávesista

5. SCÉNA NA NÁMĚSTÍ SVOBODY
9.30 BIG SOUND ORCHESTRA
11.30 COTTONBUTS
13.15 WONO SITO SEDNE
14.45 HLAHOL
16.15 ZDARR
18.00 FACES A DAVID W. KANGAS
19.30 BACK SIDE BIG BAND
21.15 X – LEFT TO DIE

4. SCÉNA MUŠLE
9.00 DDM TEPLICE
14.00 LITTLE BIG BAND
15.30 KÖRIS NYITNIKÉK - maďarský vysokoškolský folklorní sbor
17.00 SLOVÁCKO MLADŠÍ
18.30 PRAŽSKÁ FRAJARKA
20.00 ŠLAPETO

close zoom_in

6. KRUPSKÁ ULICE
celý den - CHAJAG a MURICIO CHICO - etnická hudba z Ekvádoru a z Peru
- SAFFRON TRIBE - orientální tanec, PO-I - žongléřská show
- VERUN A LAVE - věštění, MANIKU - kartářka
- malování na tělo, Magický portrét mistra V. Čecha
- ORIFLAME - prezentace kosmetiky
- fotografování v dobových kostýmech
- živá socha – Leonardo Di Monti
- kadeřnická show J. Wagnera
- Prezentace a prodej klobouků
- Malování portrétů
21.30 - V. MUŽÍK - ohnivá show

16. PROSTOR ZA ZAHRADNÍM DOMEM
celý den 26. ROČNÍK SPORTOVNÍHO SETKÁNÍ VOZÍČKÁŘŮ, ZDRAVOTNĚ A MENTÁLNĚ POSTIŽENÝCH DĚTÍ A MLÁDEŽE
celý den BOTANICKÁ ZAHRADA TEPLICE – botanika netradičně
18.00 ZUMBA PÁRTY S RELAXEM

8. ZÁMECKÁ ZAHRADA
celý den JEZDECKÝ KLUB TEPLICE - projížďky na koních a pony pro děti
PEEKABOO - POHODA V PARKU - koutek pro rodiče s dětmi
SALESIÁNSKÉ STŘEDISKO Štěpána Trochty - lanové překážky
W PROMOTION – facepainting – malování na tělo a na obličej
WESTERN RANČ DUBÍ – projížďky na koních
ARABSKÉ PRINCEZNY – skupina orientálních tanečnic

7. KOLONÁDA DOMU KULTURY
8.30 dechový orchestr MOSTEČANKA a soubor mažoretek KAMELKY
celý den XX. VELKÉ PORCELÁNOVÉ TRHY
- pořádá ČESKÝ PORCELÁN a.s., Dubí
celý den ROZJEĎTE TO PRO DOBROU VĚC - oranžové kolo Nadace ČEZ-
charitativní akce, kdy každý z účastníků má možnost jednou minutou
strávenou na rotopedu pomoci potřebným
celý den LÁZEŇSKÝ AUTOSALON- přehlídka vozů Škoda, Renault, Suzuki

15.00 Pohip.Com o.s. & eŠatna.cz uvádí: BMX& Skateboard Jam - Contest


13. KOLOSTŮJOVA KAŠNA
11.15 CÍRKEVNÍ SVĚCENÍ PRAMENŮ

KOLONÁDA ZA DIVADLEM
11.30 Vernisáž výstavy
celý den VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ – Mezinárodní fotografická soutěž „Zmrazený svět“.

REGIONÁLNÍ MUZEUM V TEPLICÍCH
celý den KDO MÁ HRAČKU, NEZLOBÍ – výstava v zámecké jízdárně

NÁMĚSTÍ SVOBODY

11.00 SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ 857. LÁZEŇSKÉ SEZONY
kostýmovaný průvod ke svěcení pramenů
celý den STREETBALLOVÝ MARATHON – Fireball Team Teplice
celý den AUTOSALON OPEL A CHEVROLET

11. ZÁMECKÉ NÁMĚSTÍ
celý den ŘEMESLNÝ TRH – dobové tržiště s ukázkami starých dovedností a
řemesel – šperkař, kovář, keramik, svíčkař, medař…
Dobová hudba - ARCUS, tanec, kejklíř, žonglér, historický šerm.
LEGENDA O PRAVŘÍDLE – DS 4 pod peřinou, o.s. – Divadelní
zpracování příběhu o objevení nejstaršího teplického pramene – Pravřídla
a položení základů lázeňství v Teplicích

10.45 KOSTÝMOVANÝ HISTORICKÝ PRŮVOD

KOSTEL SV. JANA KŘTITELE
celý den Vyhlídka z věže kostela sv. Jana Křtitele - prohlídka interiéru kostela
s průvodcem
Výstava Patchworku

10. MALÉ ZÁMECKÉ NÁDVOŘÍ close zoom_in
ARCUS - drsná hudba středověku
BRIGANTI – historický šerm, představení z dob rytířské gotiky i
kavalírské renesance
GOTICKÝ RYTÍŘSKÝ TURNAJ - 6 rytířů se utká v turnaji o odměnu
CESTY ZA PRAMENY SOUBOJŮ - slunná Paříž, krčma, selský lid …
KEJKLÍŘ MEDVĚD – žonglování se skleněnými koulemi, míčky a kužely, kejkle s kostkou
PROVAZOCHODEC RUDY - chození na provaze, jízda na jednokolce,
vrhání na terč sekerou
ŽONGLÉŘ MILOŠ - žonglování s balóny, noži, hořícími loučemi, diabolem
a devilstikem
DUO IN FLAMENUS - fakír + tanečnice = napětí (fakírské lože, chůze po
střepech, práce se šavlí, s bičem, tanec se šavlemi, s hadem).
DOBOVÉ SOUTĚŽE PRO DĚTI
LEGENDA O PRAVŘÍDLE – DS 4 pod peřinou, o.s.

LÁZEŇSKÁ ULIČKA
celý den DEGUSTUJEME LÁZEŇSKOU KÁVU – to nejlepší z kávových plantáží se potkalo v jednom balení Lázeňské kávy

PARKOVIŠTĚ PŘED LÁZEŇSKÝM DOMEM BEETHOVEN
celý den OCHUTNÁVÁME LUXUSNÍ MASÁŽE – spojení tradičního umění Dálného Východu a profesionálního lázeňství v nejvyšší evropské kvalitě.

9. ŠANOVSKÝ PARK
celý den VAŘENÍ MAĎARSKÝCH SPECIALIT
PROJÍŽĎKY NA KONÍCH A PONÍCÍCH - seznámení s chovem a péčí o koně - pořádá JK Obora Dvojhradí
9.00 DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE -
prezentace zájmových činností a soutěže pro děti
11.00 HELPPES - CENTRUM VÝCVIKŮ, ukázky speciálního výcviku
asistenčních a vodících psů


BEURONSKÁ KAPLE
celý den PROHLÍDKA KAPLE - pořádá sdružení Pro arte beuronesis a Gymnazium Teplice

DVŮR GYMNAZIA TEPLICE
14.00 KONCERT STUDENTSKÝCH KAPEL Gymnazia Teplice


15. VESELÝ KOPEC – HRÁDEK NA LETNÉ
celý den rozhledna, jarmark, RC modely, historická vozidla, bossaball, horolezecká stěna, projížďky na koních, Ptačí dům, prod. výstava papoušků a exotů, hudební skupina OLI
11.00 a 14.00 Teakwondo WTF - exhibice olympijský styl
13.00 šachová simultánka s Jakubem TUMOU

UNICO ME CLUB TEPLICE
20.00 SUMMER SENSATION 2011

PTAČÍ SCHODY- prostor nad Šárkou
celý den SLAVNOSTI PLZEŇSKÉHO PIVA

OBCHODNÍ AKADEMIE
13.00 – 17.00 VEŘEJNÁ PROHLÍDKA ŠKOLNÍ VĚŽE

PROSTOR ZA HOTELEM PRINCE DE LIGNE
10.00 ZUMBA S TESS close zoom_in


22.22 SLAVNOSTNÍ OHŇOSTROJ

Neděle 29. 5. 2011

1. SCÉNA U PTAČÍCH SCHODŮ
13.00 IMODIUM
14.30 STO ZVÍŘAT
16.00 ILONA CSÁKOVÁ + BAND
17.30 KAMIL STŘIHAVKA - LEADERS!
20.00 PINK FLOYD CLASSIC - SČF TEPLICE

2. SCÉNA ZA DOMEM KULTURY
13.30 J.EOIN ( Irsko) & BRAN
15.00 FRANTIŠEK NEDVĚD ml. & SK. POHODA
16.30 SAMSON A JEHO PARTA
18.00 AG FLEK
19.30 BANJO BAND IVANA MLÁDKA

3. SCÉNA NA ZÁMKU
13.00 JELENÍ LOJE - pět laní a jeden jelen v písních plachých i divokých
15.00 VÁCLAV MAREK & HIS BLUE STAR -
swingová a taneční hudba 20. a 30. let 20. století.
17.00 DURA & BLUESCLUB - virtuózní bluesjazz s folkovými odskoky
19.00 EB DAVIS QUARTET - nefalšovaný černošský bluesman z Memphissu

5. SCÉNA NA NÁMĚSTÍ SVOBODY
11.30 T.H.E. DEVIANT
13.00 ALBUM
14.30 PETRA BÖRNEROVÁ
16.00 PENÁL
17.30 DEPECHE MODE REVIVAL
19.00 DAVID DEYL

4. SCÉNA MUŠLE
11.00 ZUŠ TEPLICE
12.30 ZUŠ BÍLINA
14.00 CLARINET SOCIETY
15.30 DOUBRAVANKA
17.00 BARBORKA
18.30 BIG BAND ZD.TÖLGA
20.00 MORAVĚNKA

6. KRUPSKÁ ULICE
celý den - CHAJAG a MURICIO CHICO - etnická hudba z Ekvádoru a z Peru
- SAFFRON TRIBE - orientální tanec, PO-I - žongléřská show,
- VERUN A LAVE - věštění, MANIKU - kartářka, aromaterapie
- malování na tělo, Magický portrét mistra V. Čecha
- fotografování v dobových kostýmech
- K. M. KOPECKÝ - loutkoherecká skupina, živá socha – Leonardo Di
Monti
- malování portrétů

16. PROSTOR ZA ZAHRADNÍM DOMEM
celý den BOTANICKÁ ZAHRADA TEPLICE – botanika netradičně
15.00 MAŇÁSKOVÉ DIVADLO TEPLICE – Červená Karkulka
16.00 DIVADLO PRO MALÝ PRAHA: Kvak a Žbluňk jsou kamarádi

8. ZÁMECKÁ ZAHRADA
celý den JEZDECKÝ KLUB TEPLICE - Projížďky na koních a pony pro děti
celý den PEEKABOO - POHODA V PARKU - koutek pro rodiče s dětmi
celý den WESTERN RANČ DUBÍ – projížďky na koních

KOSTEL SV. JANA KŘTITELE
9.00 Slavnostní mše
BRIXIHO KOMORNÍ SOUBOR
celý den Vyhlídka z věže kostela Sv. Jana Křtitele- prohlídka interiéru kostela s průvodcem
Výstava Patchworku

PRAVOSLAVNÝ CHRÁM POVÝŠENÍ SV. KŘÍŽE
9.30 Liturgie sv. Jana Zaltoústého + lidový zpěv

11. ZÁMECKÉ NÁMĚSTÍ
ŘEMESLNÝ TRH - tržiště s ukázkami starých dovedností a řemesel – šperkař,
kovář, keramik, svíčkař, medař…
Dobová hudba - ARCUS, tanec, kejklíř, žonglér, historický šerm.

LEGENDA O PRAVŘÍDLE – DS 4 pod peřinou, o.s. – Divadelní
zpracování příběhu o objevení nejstaršího teplického pramene - Pravřídla
a položení základů lázeňství v Teplicích


10. MALÉ ZÁMECKÉ NÁDVOŘÍ
ARCUS - drsná hudba středověku
BRIGANTI – historický šerm, představení z dob rytířské gotiky i
kavalírské renesance
GOTICKÝ RYTÍŘSKÝ TURNAJ - 6 rytířů se utká v turnaji o odměnu
CESTY ZA PRAMENY SOUBOJŮ – slunná Paříž, krčma, selský lid …
KEJKLÍŘ MEDVĚD - žonglování se skleněnými koulemi, míčky
a kužely, kejkle s kostkou
PROVAZOCHODEC RUDY - chození na provaze, jízda na jednokolce,
vrhání na terč sekerou
ŽONGLÉŘ MILOŠ - žonglování s balóny, noži, hořícími loučemi, diabolem
a devilstikem
DUO IN FLAMENUS - fakír + tanečnice = napětí. (fakírské lože, chůze po
střepech, práce se šavlí, s bičem, tanec se šavlemi, s hadem)
DOBOVÉ SOUTĚŽE PRO DĚTI
LEGENDA O PRAVŘÍDLE – DS 4 pod peřinou, o.s.


LÁZEŇSKÁ ULIČKA
celý den DEGUSTUJEME LÁZEŇSKOU KÁVU – to nejlepší z kávových plantáží se potkalo v jednom balení Lázeňské kávy

PARKOVIŠTĚ PŘED LÁZEŇSKÝM DOMEM BEETHOVEN
celý den OCHUTNÁVÁME LUXUSNÍ MASÁŽE – spojení tradičního umění Dálného Východu a profesionálního lázeňství v nejvyšší evropské kvalitě

KOLONÁDA ZA DIVADLEM
celý den VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ – Mezinárodní fotografická soutěž „Zmrazený svět“.

REGIONÁLNÍ MUZEUM V TEPLICÍCH
celý den – KDO MÁ HRAČKU, NEZLOBÍ – výstava v zámecké jízdárně

15. VESELÝ KOPEC – HRÁDEK NA LETNÉ
10.00-13.00 Běh do Letenských schodů s MF DNES – registrace účastníků nad Letenskými schody
celý den rozhledna, jarmark, RC modely, historická vozidla, bossaball, horolezecká stěna, projížďky na koních a ponících, Ptačí dům - prodejní výstava papoušků a exotů

PTAČÍ SCHODY- prostor nad Šárkou
celý den SLAVNOSTI PLZEŇSKÉHO PIVA

7. KOLONÁDA DOMU KULTURY close zoom_in
celý den ROZJEĎTE TO PRO DOBROU VĚC - oranžové kolo Nadace ČEZ-
charitativní akce, kdy každý z účastníků má možnost jednou minutou
strávenou na rotopedu pomoci potřebným
12.00 FARMÁŘSKÉ TRHY – nakupujte nešizené a čerstvé
celý den LÁZEŇSKÝ AUTOSALON- přehlídka vozů Renault, Škoda, Suzuki

NÁMĚSTÍ SVOBODY
12.00 STREETBALLOVÝ MARATHON – Fireball Team Teplice
celý den AUTOSALON OPEL A CHEVROLET

9. ŠANOVSKÝ PARK
celý den VAŘENÍ MAĎARSKÝCH SPECIALIT
PROJÍŽĎKY NA KONÍCH A PONÍCÍCH - seznámení s chovem a péčí o koně - pořádá JK Obora Dvojhradí

BEURONSKÁ KAPLE
celý den Prohlídka kaple - pořádá sdružení Pro arte beuronesis a Gymnazium Teplice

14. TERASA KRUŠNOHORSKÉHO MASKARONU
15.00 MÓDNÍ PŘEHLÍDKA
16.00 Studio Marika a Střední škola obchodu a služeb prezentují teplické butiky
Pro oba dva dny bude v provozu nostalgická trolejbusová linka č. 11 PANORAMA – NOVÁ VES a nostalgická linka č. 40 ŘETENICE, TOLSTÉHO – DUBÍ LÁZNĚ.