„Doma sedět nebudu, půjdu k vodě. Vezmu vnučku a budeme se koupat,“ říká důchodkyně Jiřina Křepelová.
Opalování a koupaní – to je kombinace, kterou vyhledá o víkendu víc lidí. Zatopený lom Barbora v Oldřichově čeká nápor „koupálistů“. „Počasí bude pěkné. Vše máme připravené. Byla tady hygiena, voda je ve velmi dobré kondici,“ říká správce areálu na Barboře Milan Vančo.

Na Barboře jsou k dispozici stánky s občerstvením, velké parkoviště, půjčovna kajaků, aquaball, beachvolejball a pétanque. „Když se stane úraz, na hlavní pláži jsou přítomni zdravotníci,“ sdělil Vančo.

SOBOTA NA BARBOŘE SPRCHOVÁNÍ SE SEXY DÍVKAMI

Už minulý rok se Barbora proměnila, k lepšímu. Opraven byl vstup do areálu a budova se sociálním zařízením. „Za záchody se nově neplatí,“ dodal správce Vančo.

„V sobotu na Barboře proběhne od 12:00 do 18:00 AXE sprchová párty. Mladé muže budou mýt ve sprše sličné dívky.“
Milan Vančo, Barbora

Zatopený lom neslouží jenom plavcům, ale i potápěčům a vyznavačům vodních sportů. „Barbora už není co bývala. Před patnácti lety jsem právě do Oldřichova jezdil na kole s přívěsným vozíkem naloženým surfem. Nikdo se sem nejezdil koupat. V Teplicích byla plovárna, tak chodili lidi tam. Dnes už je to na Barboře jako u moře na pláži a surfovat se už ani nedá. Břehy jsou obležené lidmi,“ sdělil Martin Škopík z Teplic.

Vykoupat se můžete i v Dubí na Městském koupališti. „Otevřeno mámě denně 9–19 hodin, děti do 15 let zaplatí na celý den deset korun a dospělí 35 korun,“ říká správce Městského koupaliště Dubí Petr Let. O kvalitu vody se v Dubí stará čistička. „Problémy se sinicemi nemá, lidí k nám chodí hodně,“ pronesl Let.

Další koupání v okrese nabízí například Bílina nebo Osek. Vykoupat se můžete také na oprámech a v rybnících. Je třeba ale sledovat kvalitu vody.