Italové budou investovat do opravy celého bloku, čímž zde vznikne reprezentační komerční zóna a v horních patrech luxusní byty. Ve spodní části se počítá s restauračním provozem, a dalšími obchody dle zájmu místních podnikatelů. Byty v horní části pak budou různých rozměrů.

Zástupci investora, kterým je italská společnost Nord Real Estate, novinářům představili celý projekt. „Myslím si, že opravou domu pomůžeme této lokalitě. Zachováme samozřejmě ráz fasády a další věci, které souvisí s historií,“ řekl Carlo De Vignani. Uvedl také, že celý objekt byl odkoupen od soukromníka, který jej před lety získal přes realitní kancelář.

Petr Sedláček, který je coby architekt autorem projektu pronesl, že skutečnost, že se coby teplická firma mohla zapojit do celého projektu, vnímá jako patriotickou záležitost. „Snažili jsme se zachovat urbanistickou stopu celé ulicie U Zámku a také potažmo vzato náměstí. Zachována po renovaci zůstane původní barevnost objektu,“ uvedl.
Ještě letos by investor chtěl získat stavební povolení a od administrativních záležitostí se dostat k vlastní realizaci přestavby. Pro Italy jde o první investici v Teplicích.