„Většina úspěchu soutěžící, je pouze na ní samotné. Já jí povedu při cvičení a samozřejmě poradím s jídlem. Problém je ten, že i když při tréninku ze sebe vydá max, vše může zlikvidovat, když nebude dodržovat jídlo. Největší úskalí této aktivity je vůle jedince, kterou nikdo neovlivní,“ řekl jasně trenér Radek Čejka z Fitness v Aquacentru Teplice.

Podle Čejky nelze zhubnout ze dne na den. „Tělo a hlavně mysl, si musí zvyknout na změnu životního stylu. Pochopitelně jí poradím skladbu jídel, čemu se vyhnout a naopak z čeho jídla připravovat, co si vybrat v restauraci atd.,“ řekl Čejka a dodal: „Trénink bude zpočátku převážně zaměřen na aerobní aktivity a svalový korzet středu těla. Až po získání minimální kondice začneme s komplexním posilováním celého těla, se zaměřením na problémové partie - boky, stehna, břicho, pas.“

Trénink by měl probíhat alespoň 4x v týdnu, aby byl zaručen dostatečný impuls pro tělo.
„Jídelníček bude mít naprosto jinou skladbu, než na kterou byla soutěžící, zcela jistě zvyklá. Hlavní omezení se bude týkat veškerého volného i skrytého tuku. Obavy, že tuk je také třeba, nejsou absolutně namístě. Nikdy se nepovede vyřadit ze stravy tuk tak striktně, aby došlo k poruchám metabolismu, lámavosti nehtů atd. Vše se bude omezovat postupně…Tuky, uzeniny, sladkosti, pochutiny (chipsy apod.) bílé pečivo, alkohol,“ dodal trenér.

TEREZA NÉTKOVÁ
22 let, z Teplic
výška 174 cm, váha 84,9 kg, míry (101, 98,116)

absolventka VOŠ sociální práce nyní brigádně pracuje v Nových lázních jako masérka a od října začne studovat na VŠ UJEP obor sociálni pedagogika„Jsem moc ráda, že se mohu Vaší soutěže zúčastnit. Mám z toho velkou radost, beru to jako velkou motivaci. Dříve jsem jezdila závodně na běžkách a kole, ale toho jsem na gymplu nechala. Ráda lyžuji, baví mě jízda na bruslích, kole a plavání. Mám ráda akční a nestereotipní věci a jídlo :)
Za celý svůj život jsem vyzkoušela už různé typy diet i prášky na hubnutí, ale váha se mi vrátila zpět a i s pár kilama navíc. Mé pokusy o hubnutí nedopadly nikdy dobře a když jo, tak s krátkodobým efektem. Myslím, že jediné co bych si na své postavě chtěla nechat jsou prsa a ruce :) určitě bych ráda zhubla a zpevnila břicho a ten prstenec okolo něj, tedy ty faldy co vylézají z pod trika a v neposlední řadě zhubnout a zpevnit nohy a zadek. Rodina, přítel i přátelé mě plně podporují..a fandit bude určitě většina z nich - alespoň doufám :).
DANIELA PÁNKOVÁ
31 let, z Dubí
výška 167 cm, váha 78,7 kg

pracuje v infocentru obchodního domu
„Měla jsem velkou radost, že jsem byla vylosována a mohu se soutěže s Deníkem zúčastnit. Potřebuji poradit hlavně se stravováním, nerozumím tomu a vím, že dělám spoustu chyb. Chtěla bych pro sebe něco udělat, abych se cítila lépe. Potřebuji zhubnout nohy a zadek, abych se nemusela stydět svléknou do plavek a také si chci zlepšit kondici. Zkoušela jsem zhubnout, ale nejsem důsledná. Mám poměrně sedavé zaměstnání a i když jezdím na koni a snažila jsem se cvičit, nestačí to. Podporovat mě bude určitě přítel, který je takový akční, sestra, rodiče a určitě i přátelé,“ těší už se na cvičení sympatická Daniela. Jaký by měl být její denní příjem a kde je tuku víc, než by mělo být, v tom už má po převážení trenérkou Stanislavou Hajnou jasno.
BROŇA ŠVARCBACHOVÁ
21 let, z Teplic
výška 170 cm, váha 90 kg

pracuje jako zdravotní laborantka
„ V této soutěži mě bude podporovat hlavně moje rodina, přátelé a kolegyně ze zaměstnání. Mým cílem je shodit nějaká ta kila a naučit se udržet si svou váhu pod kontrolou. Mezi mé nejoblíbenější filmy v současné době patří Román pro ženy a Ženy v pokušení. Z hudby mám ráda R´n´B a disco. Ideální místo pro dovolenou jsou pro mě exotické země. Ráda bych se podívala do Egypta, Řecka a láká mě i Austrálie.
Broňa bude cvičit a hubnout ve Fitness v Aquacentru, „k ruce“ bude mít profesionálního fittnes kouče a specialistu na zdravou výživu Radka Čejku a to s jediným cílem zhubnout a cítit se příjemně. Deník bude u toho! Přineseme foto i postřehy samotné soutěžící.

Osm týdnů se jim budou věnovat odborníci z našich partnerských teplických fitcenter. Každé dva týdny je také změří a zváží.
A kdo vyhraje? Každý, kdo pro sebe něco přes prázdniny udělá.
A navíc ještě bonus ve společném hlasovacím klání deseti Deníků v severních Čechách. K hezčí postavě získá vítězka či vítěz našeho hlasování navíc speciální biotechnologická séra proti vráskám švýcarské firmy Cosmeceutika v hodnotě 3000 korun.

Sledujte Teplický deník a to i na web www.teplickydenik.cz!!! Již brzy přineseme fota a první dojmy soutěžících!!!

Jakou máte šanci?
Připravili jsme jednoduchý způsob určení tělesné hmotnosti, jakou můžete reálně dosáhnout.
Dosaďte si, jaká byla vaše nejnižší váha v dospělosti v kilogramech. Údaj, kolik let je to zpátky vynásobte x 0,5. Obě čísla sečtěte a zjistíte, jaká je vaše dosažitelná hmotnost v kilogramech.
Například: Před 15 lety byla vaše nejnižší váha 70 kg, takže současná dosažitelná hmotnost by byla 70 + (15 x 0,5) = 77,5 kilogramů.
Před 8 lety byla vaše nejnižší váha 60 kg, 8x0,5=4, vaše současná dosažitelná hmotnost je 60+4=64 kilogramů.
Přesvědčte mozek, že má jídla více než dost!

Klíčem k hubnutí bez stresu je šťavnatá kaktusovitá rostlina Hoodia gordonii s nápadně chlupatým a trnitým stonkem a krásnými květy, tvarem podobným petuniím. Její účinek znali domorodí lovci z jihoafrického kmene Sanů již od nepaměti. Loupali lodyhy a kousky žvýkali při léčbě trávicích potíží, křečí v břiše, na hemeroidy, vysoký krevní tlak a další zdravotní potíže.

Díky mimořádným účinkům přípravku dokázali bez jediné zastávky uštvat pouštní antilopu až k úplnému vyčerpání, aniž by pociťovali hlad a známky únavy. Hoodia jim poskytla unikátní odolnost. Ve vyprahlé poušti to byl velmi užitečný trik, jak oklamat tělo.

Náhodou na to přišli jihoafričtí vojáci při potlačování národně osvobozeneckého boje v Namibii. Všimli si, že jejich stopaři z kmene San vydrželi celý den bez jídla, jen žvýkají kousky nějaké rostliny… Netrvalo dlouho a Hoodia gordonii putovala do rukou jihoafrických vědců, kterým se po desetiletích výzkumů podařilo z rostliny izolovat účinnou látku, označenou jako P- 57.

Zjistili, že prokazatelně potlačuje chuť k jídlu a snižuje rychlost absorbce potravy v lidském organismu. Zanedlouho po objevu molekuly P-57 byl extrakt z Hoodia gordonii schválen jako oficiální přídavek léků na hubnutí. Pilulky, které se objevily na trzích ve Spojených státech, Kanadě a Japonsku ovšem předčil Dietceutical Hoodia spray na hubnutí.

Certifikovaný extrakt z rostliny, která je na seznamu Cites představuje moderní podpůrný přípravek při redukčních dietách a cvičení, který významně potlačuje vaši chuť k jídlu..

„Molekula P57 napodobuje účinek glukózy na mozkové buňky,“ upřesňuje lékař Štěpán Ren. „Hoodia gordonii vlastně „oklame“ mozek a dodává pocit sytosti i v případě, že organizmus ještě nedostal potravu. Účinné látky Hoodia gordonii jsou navíc silnější než sama glukóza.“

„Pochopitelně nenahrazuje stravu a její užívání je třeba podpořit životním stylem. V každém případě je mnohem šetrnější než drastické diety a hladovění, které přinášejí psychické problémy a ve výsledku nežádoucí „jojo“ efekt,“ vysvětluje Ren

PARTNERSKÁ FITNESS


Stanifit nabízí H.E.A.T., K2, T-BOW i pilátes Nové Fitcentrum „STANIFIT“ najdete v Teplicích v areálu „LUNA“. Dvěma soutěžícím v akci Hubněte s Deníkem se zde bude věnovat majitelka, trenérka a výživová poradkyně v jedné osobě Stanislava Hajná.
„Obě soutěžící, Daniela Pánková a Tereza Nétková si budou nejprve psát týden jídelníček, abych zjistila, jaké největší chyby dělají. Potom sestavíme optimální stravovací režim a na základě hmotnosti, poměru tuku a svalové hmoty také cvičení, každé na míru,“ popsala první kroky Stanislava Hajná. A co Stanifit nabízí?
Metoda H.E.A.T. je aerobní cvičení s vysokým energetickým výdejem. Jedná se o skupinové aerobní cvičení pod vedením instruktora, to vše za doprovodu motivující hudby. Program je složení z trekkingu, joggingu a přirozené chůze.
Metoda K2-Hiking vychází ze základní lidské aktivity – chůze, jež je pro člověka tím nejpřirozenějším pohybem.
Metoda PILATES rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchání.
T-BOW je nová sportovní aktivita, cvičení na univerzální cvičební pomůcce.
Fitness v Aquacentru s Radkem Čejkou
Fitness v Aquacentru Teplice nabízí v klimatizovaném prostoru zhruba 400 metrů čtverečních několik desítek posilovacích strojů. K dispozici je kardiozóna se steppery, běhací pásy, klasická kola i crosstrainry. Zacvičit si zde můžete kromě pondělka denně od 9 do 21 hodin.
Fitness nabízí i možnost využít služby osobního trenéra, kulturisty Radka Čejky, který poradí nejen s cvičením, ale i se sestavením optimálního jídelníkčku. Právě on se bude věnovat jednomu z našich soutěžících.