Za 60 týdnů se konzervatoř rozroste o novou zkušebnu orchestru a sboru, zázemí pro školní koncertní sál, učebny a nahrávací studio.
„Cílem rekonstrukce je vybudovat jednu budovu, která je za současným koncertním sálem. Odpadne tak přebíhání účinkujících přes hlediště na jeviště,“ řekl Milan Kubík, ředitel Konzervatoře Teplice.

Prosklené schodiště s výtahem propojí stávající budovu, přístavbu z první poloviny devadesátých let, se sousedním domem bývalého Feroxu, který škola odkoupila. Budova, jež vznikne přestavbou, ponese jméno Oáza.

„Suterén bude pro bicí, druhé patro pro smyčce a nad tím bude po vybourání podlahy a strhnutí staré střechy zkušebna pro orchestr a komorní soubory,“ nechal se slyšet šéf teplické konzervatoře. Stavba přijde na zhruba 102 milionů korun. close zoom_in

Financování zajistil Ústecký kraj, zřizovatel školy, z evropských dotací.
„Plán rekonstrukce byl na stole delší dobu. Jsme rádi, že se s tím začalo,“ poděkoval na dálku Kubík.

Konzervatoř bude více jak rok v obložení stavební firmy. Studenty tak bude ve hraní doprovázet zcela jiný orchestr, než na který jsou zvyklí. Ten hudební vystřídá stavební. „V průběhu rekonstrukce tady bude trochu více hluku. Ale to se dá vydržet,“ sdělil ředitel konzervatoře Milan Kubík.