Mažoretky z DDM Duchcov v slušivé žlutobílé předvedly své první vystoupení a pak už se za ně zařadila Pichlovanka, masky a také diváci, kteří se přišli jen dívat a bavit se. Dlouhý průvod se vydal pod slalomový svah.

„Počasí bylo jako na objednávku. Nepršelo, nefoukalo a nesněžilo. Pravý opak neděle,“ řekl starosta Mikulova Ota Stehno.

V prostoru lyžařského areálu poté byly tradičně vyhodnoceny nejlepší masky ve třech kategoriích dospělí, děti a skupina.

„Dětských masek bylo hodně. To mě těší. U dospělých jsme vyhlásili jen první místo. Tam byl výběr menší,“ dodal starosta.

Vybrat nejhezčí masky nebylo snadné a vítězi byli stejně všichni, kdo se do Mikulova přišli a v řadě případů také přijeli bavit.

„Jsem spokojený, přišlo sice méně lidí než loni, ale i tak hodnotím letošní ročník kladně. Pro děti jsme v penzionu Mikuláš opět připravili diskotéku a soutěže,“ řekl starosta Mikulova Ota Stehno.

Na masopustní zábavu v penzionu Mikuláš bylo skoro vyprodáno. „Tentokrát nebyly vepřové hody jako takové, ale tombola se 102 cenami. Ceny byly v podobě dobrot z prasete jitrničky, jelítka, tlačenka atd..“

Masopust, kterému se někde říká také ostatky nebo fašank, je tradiční lidová oslava konce zimy a příchodu jara. Dny plné hostin a tancovaček se konaly zpravidla v období od Tří králů do Popeleční středy, po které následuje postní období až do Velikonoc. (kos)