Podle slov mluvčí ústecké policie Veroniky Hyšplerové v odbočce kolem garáží zřejmě řidič nezvládl řízení a převrátil cisternu na levý bok. Při nehodě byl lehce zraněn řidič.

„Nehoda je v šetření. Dopravní policisté odklánějí dopravu okolními ulicemi. Prvotní šetření nasvědčuje tomu, že řidič najel do odbočky s cisternou moc rychle a nezvládl řízení,“ uvedla k nehodě Hyšplerová.

Podle zasahujících hasičů se událost stala před sedmou hodinou ranní. K události vyjelo sedm hasičských jednotek. "Na křižovatce byla vrstva asi 10 cm. Odstraňovaly technické služby města a hasičské jednotky," uvedl mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Hasiči musí odstranit přibližně 20 tun vylitého kafilerního tuku a vozovku chemicky ošetřit, aby se stala sjízdnou. Na Předmostí také dorazili pracovníci Povodí Labe, kteří kontrolují, zda přes kanalizaci nedošlo k úniku tuku do řeky.

"Není to jedovaté. Je to jen mastné a na silnici to může dělat problémy," uvedl operační důstojník ústeckých hasičů. Lidé podle něj musejí počítat i s nepříjemným zápachem. Úniku tuku po řece by měly zabránit norné stěny. Křižovatka bude neprůjezdná zhruba do 13.00 hodin.

Díky plánované výluce MHD dnes jezdí většinou autobusy, a tak nebyl problém s jejich náhradou. Linky do Dobětic jezdí přes Uhlozbyt, linky do Krásného Března pak přes Střekov.