To vše najdou v rekonstruované aule pedagogické fakulty, která je doplněna střižnou, kde se budou zpracovávat záznamy z jednotlivých akcí.

Jednou z posluchaček fakulty, která modernizaci auly přivítala, je studentka českého jazyka a tělesné výchovy Lucie Homolková.

Stará a nepraktická

„Stará aula byla nepraktická, co do prostoru,“ myslí si. „Dnes jsem přišla vykonat zkoušku z dějin literatury. Chtěla jsem tam nakouknout, ale neodvážila jsem se. Už se těším na první přednášku,“ řekla Homolková.

Univerzita Jana Evangelisty Purkyně tím udělala další krok ke kulturnější a modernější výuce. Včera byla slavnostně dokončena rekonstrukce auly.

„Celá přestavba byla rozdělena do tří fází. Vybavení novou vzduchotechnikou, kvalitní audiovizuální technikou a moderním interiérem,“ uvedl mluvčí pedagogické fakulty Michal Červenka.

Postupné opravy

Rektorka Iva Ritschelová, doplnila, že šlo o plánovanou investici university.

„Celá rekonstrukce auly vyšla na 15 milionů korun. Snažíme se operativně investovat do zkulturnění prostor jednotlivých fakult, abychom zpříjemnili podmínky jak studentům, tak také vyučujícím,“ řekla Ritschelová.