Při akci nazvané Relax Challenge byl pro zájemce připraven fitbox, step aerobic, zumba, body form, pilates, TRX, power yoga, body – jumping, cardio fit, lezení na horolezecké stěně s dohledem a řada dalších aktivit.

„Chtěli jsme při této příležitosti umožnit lidem, kteří u nás ještě nebyli, aby si prohlédli, co všechno sportovní klub Relax nabízí. Ve všech prostorách se cvičí, maminky mohou nechat děti v herně, kde je pro ně zajištěné hlídání, připravili jsme soutěže i pohádky. To je ostatně pro děti od tří let v Relaxu pravidelně, každou středu. Zatímco maminky si zacvičí, o jejich ratolesti je postaráno, nebo mohou cvičit také,“ dělal nám průvodce jeden z hlavních organizátorů Radek Blahota.

Do konce akce zbývaly ještě dvě hodiny a zájemců už prošla Relaxem zhruba stovka.

„Největší zájem je v současné době o zumbu, ta zažívá doslova boom. Začali jsme s ní v Teplicích jako první a zájem stále roste. Na Letné už s námi cvičilo 160 lidí a v dubnu chceme akci zopakovat. Teď se stejně rychle zvedá zájem o TRX, se kterým jsme začali v kraji také jako první. Je to cvičení na závěsném systému popruhů, posilující všechny svalové partie, kdy se využívá váha vlastního těla. Vymysleli ho v USA na trénik speciálních jednotek a jeho obliba rychle stoupá,“ nachal nás nahlédnout do tělocvičny, kde právě cvičila desítka žen,“ Radek Blahota.

Mezi cvičením se mohli jít zájemci podívat do skleníku gymnázia nebo se zchladit a obdivovat krásy výmalby při prohlídce beuronské kaple. Kdo měl odvahu, mohl si pod dohledem studenta Martina Hnyka kapli i slanit.