„Instalace pomocí lan trvala asi čtyři hodiny. Uvažovali jsme i o jeřábu, ale ten byl moc drahý. Měli jsme určité obavy z počasí. Kdyby pršelo či sněžilo, tak by byla instalace ohrožena. Naštěstí svítilo sluníčko,“ řekl farář P. Marek Dunda.
Oprava ciferníku a s tím související práce trvaly pět let. Pomáhali památkáři i restaurátoři.

„Pod ciferníkem se muselo opravit zdivo a pískovcové orámování, které znečistila stékající rez z báně. Tu bylo nutné celou očistit a opatřit novým nátěrem. Veškeré opravy proběhly v podstatě bez nároku na odměnu. Tomu, že máme zase ciferník na kostelu vděčíme hlavně Janu Bittersmannovi, Petru Koutskému, Jiřímu Vlachovi, Josefu Nestlerovi, Obci Jeníkov a firmě Barvy Balax s.r.o.“ sdělil farář P. Marek Dunda.
Ručičky kostelních hodin budou ukazovat za pět minut dvanáct. Ukrajovat čas by mohly ještě letos. „Vše bude záležet na penězích. Ciferník a hodinový stroj máme. Ještě potřebujeme doplnit převodový systém,“ nechal se slyšet farář.

Areál kostela sv. Petra a Pavla s farou, kaplí sv. Anny a barokními plastikami je dominantou nejenom Jeníkova.

„Areál se uplatňuje jako výrazný krajinotvorný prvek, z mnoha okolních pohledů patří k mimořádně působivým architektonickým seskupením, jakých v okolních obcích již mnoho nenajdeme,“ řekl Vít Honys z Národního památkového ústavu v Ústí nad Labem.

V některém z dalších vydání Teplického deníku přineseme fotografie a článek o pozdně gotickém zvonu z roku 1496, který je ve věži kostela sv. Petra a Pavla. Podle historiků patří k nejstarším kampanologickým (kampanologie je věda o zvonech, pozn. red.) památkám v regionu.