Ticho a nádherná vůně rozkvetlých stromů a květin nás obklopily, když jsme vystoupili z auta v Hradišti před domem Pertlových. Poznali jsme ho snadno podle neobvyklé fasády z fotografie, která si u čtenářů Deníku získala třetí místo v kategorii rodinné domy. Ostatně balíčky s výhrou jsme společně s gratulací vezli hned tři. Ladislav Pertl totiž získal bronzové umístění ještě v dalších dvou kategoriích – hlasující čtenáře zaujala i jeho kuchyň a také koupelna.

Jen se zahradou to na „medaili“ nedotáhl, a to kvůli naší soutěži „ukecal“ po dvou letech maminku, zboural její starý skleník a na jeho místě během měsíce vybudoval jezírko. V tom už teď stříká vodotrysk a plavou ryby.

„Na počátku všeho byl nápad, sprchový kout a dva stoly.“ Tak začal své vyprávění o tom, jak vlastníma rukama, jen společně s tatínkem, změnili nevyužitou půdu v nádherný podkrovní byt sympatický učitel odborného výcviku oboru kuchař z teplické Hotelovky, Ladislav Pertl. V domě žijí jeho rodiče, Jiřina a Ladislav Mertlovi už 21 let a klid a nádherný výhled do kraje, jaký tu mají, si nemohou vynachválit.

Dům za ta léta změnili k nepoznání. A to, jak vzpomíná paní Jiřina, když se sem stěhovali, museli po původním majiteli, který byl malíř, vyvézt vyschlé plechovky od barev, kterých bylo 14 valníků.

VELKÁ JARNÍ SOUTĚŽ - PŘEDSTAVENÍ VÍTĚZŮ - FOTO, ROZHOVORY ZDE

Když přišel před více než rokem syn Ladislav s nápadem, že by se dala půda zrekonstruovat na byt, byli pro. Po večerech malovali, vymýšleli a zase měnili, jak velký prostor optimálně rozdělit příčkami. Pak se pustili do práce, které věnovali celý rok všechen volný čas, včetně víkendů. Stálo to za to a když Ladislav Pertl říká, že je na to, co se mu podařilo vlastnoručně udělat hrdý a bydlí se mu tu moc hezky, vůbec se nedivíme. Útulný obývák přechází volně, oddělený jen barem a vinotékou v kuchyni, z postele v pomerančově vymalované ložnici se dívá do okna ve zkoseném stropě. Koupelna s rohovou vanou, kterou si sami i obložili, je prostornější než je ze soutěžních fotografií zřejmé. A místo se našlo i na útulný pokojíček, kde bude jednou dětský pokoj.

TEPLICKÝ DENÍK JE NA FACEBOOKU - STAŇTE SE JEHO FANOUŠKEM ZDE

„Všechno je to o chuti, penězích a o čase,“ shodli se Mertlovi. I když si všechno udělali sami, odborná firma jim pouze smontovala kuchyň, takže spoustu peněz ušetřili, je prý stále co vylepšovat. A protože v téhle milé rodině není o dobré nápady nouze, už se těší na další soutěž Deníku. Nepochybně se budou mít čím pochlubit.

VELKÁ JARNÍ SOUTĚŽ FOTOGALERIE BYDLENÍ VÝHERCŮ ZDE!!!!