Petice bude ministrovi předána v nejbližších dnech, sběr podpisů tím ale nekončí. Organizátoři petice chystají rovněž další aktivity, například besedy s občany v dotčených obcích.

„Požadavky na obnovu trati přicházejí ze všech stran. Od lidí skrze petici, formou usnesení od zasažených obcí a nejnověji naši kauzu podpořilo Severočeské sdružení obcí. Očekáváme proto, že se zodpovědné orgány pustí do práce se stejnou energií, s jakou se pracuje na rychlém dokončení dálnice D8," dodává krajský předseda zelených Jiří Škoda.

Ministerstvo dopravy již dříve prohlásilo, že inkriminovaný úsek nebude obnovovat. Momentálně je na trati kombinovaná doprava tzn. že motoráčkem přijedete do Radejčína a dál na Lovosice pojedete autobusem, který „kopíruje" trať. Zpět je to stejně: z Lovosic autobusem a z Radejčína na Teplice vlakem. Zastánci kompletní obnovy argumentují i tím, že trať nemá jenom turistický charakter ale i dopravní. Pracující z Lovosic využívají nádraží Úpořiny-Teplice jako přestupní uzel směrem na Ústí či Most.