Z celkové plochy asi dvou hektarů je přibližně polovina věnována venkovní expozici. „Skleníky otevřené návštěvníkům mají plochu 2400 metrů čtverečních, pak máme ještě zásobní skleníky," informoval ředitel jediné botanické zahrady v Ústeckém kraji Jiří R. Haager. Skleníky jsou rozdělené do tří klimaticky různých částí na xerický, tropický a subtropický skleník.

Kromě stálých expozic hledá botanická zahrada i další cesty, jak tu návštěvníkům zpříjemnit pobyt a zaujmout i ty nejmenší. Čtyřikrát do roka se tu proto konají oblíbené tvořivé dny.

Podzimní tvořivé dny tu měli o víkendu a bylo tu pořádně rušno.

Ostatně podzimní příroda nám nabízí úžasné dary, vhodné pro zhotovení podzimních kytic a originálních aranží. Okrasná kapusta nebo nazdobené dýně vypadají báječně a vydrží dělat dlouho radost.

Z okrasných tykviček dělaly děti nejrůznější figurky, obdivovali jsme i roztomilého ježečka nebo plachetnici, kde plachty byly z nádherně zbarvených listů. Tvořilo se z papíru, nejrůznějších semínek, ulit a nechybělo ani oblíbené malování na obličej. Návštěvníci se mohli inspirovat také výzdobou, kterou připravili profesionální zahradníci. Málokdo odolal, aby se neprošel po zahradě. My také ne, na fotografie se můžete podívat na našem webu, kde najdete i video.

A pokud jste to nestihli tentokrát, zapište si raději do kalendáře, že Vánoční tvořivé dny budou v botanické zahradě 20. a 21. prosince od 10 do 17 hodin. Od 2. prosince tu bude k vidění také výstava Pohádkové vánoce.(ot)