V neděli před 21 hodinou oznámila rodina, že pohřešují svou příbuznou ze Žalan, seniorku ve věku 86 let. "Když se jí zkoušela rodina dovolat, řekla jim nesrozumitelně, že upadla a neví, kde je. Dotyčná má navíc sníženou pohyblivost a chodí o holi," uvedla mluvčí policie Ilona Gazdošová.

Otužilci na Barboře.
Otužilci v neděli vytvoří nový rekord. Společně se ponoří do ledové Barbory

Ihned se rozjela pátrací akce v terénu. Policisté a další složky hledali nejprve v okolí Žalan. Policejní vrtulník se nemohl zúčastnit kvůli počasí. Nicméně pomohli i hasiči s drony.

Během pátrání policisté na základě lokace mobilního telefonu pohřešované získali důležité informace o možném pohybu dotyčné. "Několik desítek policistů posléze hledalo seniorku v oblasti malhostického rybníka, řeky Bíliny a přilehlých porostů ve ztížených podmínkách, neboť panovala tma a místo není nijak osvětlené," podotkla mluvčí policie.

Do akce se zapojil i psovod, který měl v tu dobu volno, ale osud pohřešované ženy mu nebyl lhostejný. "A zrovna on hrál ve vypátrání zásadní roli, když jeho fena Kyra vyčmuchala ženu ve strouze s rákosím blízko rybníka. Všichni zúčastnění si oddechli, když ve vysílačce před 3 hodinou ranní zaslechli, že žena byla v pořádku nalezena a je pouze podchlazená. Tentokrát mělo pátrání šťastný konec," informovala Gazdošová.