Oklamaný, zhroucený přišel na policejní služebnu starší muž tento týden. O důchod ho připravily dvě lstivé ženy.

Jednu z nich potkal před jeho domem. Na první pohled slušná, upravená žena s příjemným vystupováním se rychle vnutila k muži do bytu. „Za chvíli se u dveří objevila její známá. I tu muž pozval dál. Uvnitř bytu pak trojice popíjela," uvedla mluvčí mosteckých policistů Ludmila Světláková. Alkohol přinesla jedna z dotyčných, která tvrdila, že má narozeniny a že je společně oslaví.

Když došlo na loučení, obě ženy velmi vřele muže objímaly. Nebyl to však akt souznění, při tělesném kontaktu se totiž snažily vyndat peníze zasunuté v kapse. To se jim podařilo. Jelikož to bylo zrovna v den, kdy doručovatelka muži peníze přinesla, přišel o více než deset tisíc korun. „Starší osamělí lidé jsou rádi za vřelý kontakt a neuvědomují si riziko," varovala Světláková. „Stále radíme, aby nikoho nezvali k sobě domů a nenechali se oklamat vlídným jednáním," dodala.

Chtěli květinu

Neopatrná byla i starší žena z jedné obce na Mostecku. Navštívili jí dva muži s tím, jestli by od nich nekoupila hodinky. Žena o ně nestála, a tak jí požádali aspoň o peníze na vlak. Ty jim ochotně dala. Dvojici dokonce sama nabídla starší hodinky po svém muži.

Podvodníci se u domu ženy objevili na druhý den znovu. „Tentokrát ženu mladíci poprosili, zda by jim nenatrhala květiny na zahradě. Žena jim vyhověla," popsala mluvčí. Jeden z mladíků se s ženou při práci přátelsky bavil, druhý mezitím vešel do domu a hledal peníze. Nakonec si odnesl celou kabelku. V té měla okradená hotovost a věci za šestnáct tisíc korun. Krádež ihned oznámila policii, které se podařilo podvodníky dostihnout. Jednadvacetiletý muž je obviněn z trestného činu krádeže formou účastenství a osmnáctiletý se bude zpovídat z přečinu krádeže.

Nedávno na Mostecku řádil i výtečník, kterému krádeže a podvody procházely po několik měsíců. Na svědomí měl čtrnáct případů kriminálního jednání. Nyní je stíhán ve vazbě.(pn)