Nejčastěji chtěli pojišťováky podvést podnikatelé v majetkovém a odpovědnostním pojištění. „Za první pololetí se jednalo o částku téměř 160 milionů,“ vyčíslila mluvčí GČP Ivana Buriánková.

V pojištění motorových vozidel detektivové odhalili podvody za víc než 54 milionů. Nejvíc chtěli řidiči oklamat pojišťovnu v oblasti škod na zdraví z povinného ručení. V úrazovém pojištění se pojišťováci nejčastěji setkávali se snahou lidí co nejvíc prodloužit dobu léčení, a tím neoprávněně získat vyšší pojistné plnění. „Už takové jednání je pokusem o pojistný podvod,“ upozornila Buriánková. K těm víc inklinují lidé s finančními problémy. Jako neúspěšní podnikatelé, hazardní hráči či lidé závislí na návykových látkách.

Pojistné podvodyZdroj: Deník

Leckteré pokusy o pojišťovací podvod jsou přitom čirá amatérština. Jako ten motoristy z Ústeckého kraje, který chtěl svést nehodu na zvěř a tím snadno přijít k penězům. Muž pojišťovně tvrdil, že mu před auto vběhlo několik srnek. Aby se střetu vyhnul, prudce prý strhl řízení vpravo a narazil do silničních svodidel. „To, že svodidla nebyla vůbec poškozena, ani fakt, že poškození vozu absolutně neodpovídá popsanému ději, mu nijak nevadilo a nadále se dožadoval výplaty pojistného plnění,“ pozastavila se mluvčí GČP. Až pod tíhou důkazů muž přiznal, že si vše vymyslel, aby získal peníze na dluhy.