Než stačili hoši dojít od divadla ulicí u Krupské brány na Benešák, vykřikovali skandovací hesla. Poté se někteří údajně vymočili do kašny uprostřed náměstí a další se snažil prokopnout výplň informační tabule u zastávky. Vše zaznamenala kamera monitorovacího systému městské policie.
Když na místo dorazila přivolaná hlídka policie, prozradili na sebe hoši sami, že jsou tepličtí fotbalisté. To strážníky přinejmenším zarazilo. Někteří ze skupiny dokonce nabádali ostatní k tomu, aby nikdo nic neříkal a že se všechno zařídí. Navíc hrozili útěkem, jak potvrdili pracovníci městské policie.
„Magistrát nic projednávat nebude, protože se všechno zařídí přes známé na úřadě. Všechno, co se teď tady sepíše, se stejně zničí,“ říkal jeden ze skupinky mladých lidí.

Podle strážníků bylo chování chlapců arogantní a také jevili známky opilosti. Pokutu na místě odmítli zaplatit, proto se bude celým případem zabývat přestupková komise teplického magistrátu, kam městská policie případ předá.
„Mohlo se vše vyřešit domluvou nebo blokovou pokutou do tisíce korun,“ uvedl Michal Chrdle, šéf teplických strážníků.
Podle Svatopluka Habance, trenéra ústeckých fotbalistů, měli jeho svěřenci zákaz pití alkoholu na oslavách lázeňské sezony. A že bujaře slavili až po zápase je prý vůbec neomlouvá, protože mají ještě před dalším důležitým utkáním, takže nemohou riskovat nějaká zranění třeba pod vlivem alkoholu.
„K případu nemám zatím konkrétní informace. Něco jsem už slyšel. Až budu znát podrobnosti, nějaké závěry z toho vyvodím,“ řekl v úterý trenér.
Rušení nočního klidu a poškozování městského majetku patří k častým podnětům, proč se lidé obracejí na policii s žádostí o pomoc. Například ani koupání v kašnách není povoleno.