A nejsou to pouze psí exkrementy, co se pod sněhem ukrývalo. Na hřištích po Teplicích se teď začaly ve větší míře objevovat použité inzulínky. Sbírají je strážníci. Podle Michala Chrdleho, šéfa teplických strážníků, se jich jen během jednoho týdne podařilo sebrat skoro dvacet.

Strážníci teď navíc mají zostřený dozor v parcích. Pokud uvidí pejskaře, který po sobě neuklidí, tedy přesněji po svém čtyřnohém mazlíčkovi, mohou mu dát pokutu až tisíc korun. V první fázi mu domluví a poskytnou mu pytlík speciálně na psí výkaly, aby se o „příspěvek“ na trávě nebo chodníku postaral.
„Člověk aby se bál vyjít s dětmi ven. Tady u nás na prosetickém sídlišti jsou kupy úplně všude. Psy bych z toho nevinila, ti si po sobě neuklidí, čuňata jsou jejich pánové,“ prohlásila maminka dvou dětí Marcela Divová.

V Teplicích také před časem zkoušeli koše se sáčky na psí exkrementy. Mezi místními pejskaři se to ale příliš neujalo. Město tedy pořídilo jako motivaci k úklidu pro pejskaře speciální kleštičky, které mají v kombinaci s pytlíkem usnadnit odstranění výkalu třeba z trávníku.