"Prosím dávejte pozor na své dětičky. Dnes (ve středu - pozn. red) došlo na Kamenném pahorku (Košťany) k pokusu o únos holčiny. Naštěstí se jim vyškubla a do modré Felicie nebyla vtažena," informuje na facebooku ve skupině Teplice žena z Košťan.

Tato její, a jak sama uvádí ověřená informace, nezůstala bez odezvy. Lidé její upozornění okamžitě začali vzájemně sdílet, šířit dál, a také zasvěceně komentovat. Ve sledu příspěvků se hned začaly objevovat další zaručené informace o podobných případech z minulých dnů napříč celým teplickým okresem. A celá vlna se rychle nese dál.

Policie podle Deníku, který se na ni obrátil, ale nic jiného v rámci okresu nevyšetřuje. Takže to zatím zůstává v linii, jedna paní povídala.

Něco jiného je v případu údajného pokusu o únos v Košťanech.

Uvedeným případem z Košťan se samozřejmě začala po ohlášení policie ve středu odpoledne hned zabývat. Na místo vyjel vyšetřovací tým, a vše pokračuje ve čtvrtek: "Mohu potvrdit, že případ z Košťan, o kterém se hovoří na sociálních sítích, prověřujeme. Kriminalisté intenzivně ověřují veškeré informace související s případem a vyhodnocují důkazy, které jsou v současné chvíli k dispozici," potvrdil ve čtvrtek ráno Daniel Vítek, mluvčí policie.

"Jedná se o první přijaté oznámení takového charakteru, žádný podobný případ na Teplicku v posledních měsících neevidujeme. V souvislosti s tím bychom také rádi upozornili, že ne všechna sdělení, které lidé sdílejí na sociálních sítích, se zakládají na pravdě, a proto je namístě brát tyto informace s jistou rezervou," doplňuje policista Vítek ze zkušeností.

Tím samozřejmě nelze případ z Košťan zlehčovat, ale zatím je vše pouze založeno na výpovědi dvanáctileté školačky, která o tom měla vyprávět. Policie prověřuje její sdělení, že jí měl někdo chtít unést. Zastavit u ní měl autem, modrou felicií. Vystoupit a oslovit ji. Podat jí ruku. Do auta ji ale nenaložil. Údajně se mu měla vyškubnout a utéci do místní večerky na Kamenném pahorku. To vše ve středu odpoledne, okolo 16. hodiny.

"Ano, přiběhla celá uplakaná a vyděšená. Nějaká starší paní pak volala policii," uvedl provozovatel obchodu, kde dívčina hledala po údajném incidentu zázemí.

Vedení města okamžitě přijalo opatření a o celém případu a preventivních zásadách informuje na stránkách města a také na úředních deskách. Informace už zasáhla také místní školu. Zostřený dohled mají místní strážníci a také preventisté, které obec využívá v ulicích.

Policie už také vyhodnocuje záznamy z dostupných kamer. Vypovídali lidé z okolí.

Sledujeme dál…