Ke krádežím ve větší míře docházelo od července do září v celém okrese Teplice. Policisté v uvedeném období přijali pět oznámení o krádežích stromů, které tehdy ještě neznámí pachatelé neoprávněně pokáceli a odvezli. Třikrát se tak stalo v katastru Červeného Újezdu, jednou u Dubí a v posledním případě začátkem září u Velvět.

Zloději se vlastně nakonec prozradili sami. Při poslední krádeži je vyplašili na místě prosetičtí policisté. „Pachatelé na místě nechali dodávku částečně naloženou dřevem a z místa utekli. Jednoho z nich se policistům ale vzápětí podařilo zadržet, čímž začalo složité vyšetřování několika vzájemně souvisejících případů," uvedl Daniel Vítek z teplické policie. Na konci celého seriálu výslechů a dokazování je obvinění pro celkem deset mužů ve věku od 28 do 54 let.

Podezřelí v různých „sestavách" jezdili dodávkou do lesa, kde káceli především duby, po kterých je velká poptávka. Stromy pak na místě nařezali na menší kusy, odvozili a následně prodali zájemcům o levnější dřevo.

„Způsobili škodu téměř devadesát tisíc korun. Všichni byli obviněni z přečinu krádeže ve spolupachatelství, za který jim hrozí dvouleté vězení. Pouze dvěma z obviněných ve věku 39 a 40 let hrozí až tříleté tresty odnětí svobody, protože se jedná o recidivisty. Starší z nich byl navíc obviněn i z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, protože řídil auto, ačkoliv má dvouletý zákaz řízení všech motorových vozidel.

Loňský případ není na Teplicku v posledních letech jediný, co se týče krádeže dřeva. Už před lety policie řešila v oblasti Dubí případ, kdy parta lidí vykácela plochu o velikosti fotbalového hřiště. Přijela, pokácela, naložila a odjela. U hlavní silnice z Dubí na Osek. Prakticky bez povšimnutí.