První případ se stal v neděli 21. ledna kolem 18:45 hodin, kdy neznámý pachatel přepadl prodejnu na křižovatce ulic Teplická a Družby. Zloděj požádal prodavačku o oplatku, a když částku markovala, začal ji bít pěstí do obličeje. Přitom z pokladny odcizil přibližně dva tisíce korun a následně se dal na útěk. Pachatel byl ve věku 15 až 18 let, vysoký asi 175 cm, štíhlé postavy, velmi světlé pleti, na sobě měl černou zimní bundu s kapucí na hlavě, mluvil česky bez přízvuku a bez vady řeči.

K dalšímu přepadení došlo včera, tedy ve středu 23. ledna v 11:25 hodin v ulici Na Bělidle poblíž náměstí Jiřího z Poděbrad. Neznámý pachatel přistoupil zezadu k poškozené a vytrhl jí z ruky kabelku s peněženkou, doklady a dalšími osobními věcmi. Pětaosmdesátiletá seniorka následkem tahání za tašku upadla a utrpěla těžké zranění ramene. Pachatel se dal na útěk pravděpodobně směrem ke kinu Lípa, kde kabelku bez finanční hotovosti zahodil.

Žádáme svědky, kteří by mohli poskytnout jakékoliv informace k jednotlivým případům, nebo k pachatelům, aby se obrátili na kteroukoliv policejní služebnu, nebo na bezplatnou linku 158.

Za pomoc předem děkujeme. PČR