"Dnes jsme spis postoupili spis na krajské státní zastupitelství s návrhem na podání obžaloby," řekla ČTK Hyšplerová. Pfeifer je stíhán jako uprchlý, je obviněn z těžkého ublížení na zdraví a také z šíření nakažlivé lidské nemoci, hrozí mu až 12 let vězení. Na muže je vydán evropský i mezinárodní zatykač a pravděpodobně se skrývá v Thajsku.
Osmačtyřicetiletý Pfeifer se podle policie dozvěděl o své HIV pozitivitě v září 2013, přesto nikoho ze svých sexuálních partnerů neinformoval. Během vyšetřování policisté zjistili, že měl styk s minimálně 23 muži. Hledal je většinou na seznamkách a neváhal za nimi jezdit po celé republice. U tří z nich lékaři prokázali HIV také. "U dvou osob jsme jednoznačně přesvědčeni, že je nakazil on, u té třetí osoby se o tom dá diskutovat," řekl už dříve kriminalista Pavel Záhumenský.
Policisté zjistili i 53 sexuálních kontaktů z doby, než Pfeifer zjistil svoje onemocnění. Během vyšetřování vyslechli víc než 1000 lidí z celého Česka, řada z nich se přihlásila na základě výzvy v médiích. Přesto jsou policisté přesvědčeni o tom, že obětí bylo mnohem více.