Ústí nad Labem - Policie obvinila dva muže: 22letý Martin a 20letý Milan měli jako vedoucí skautského oddílu sexuálně zneužívat své nezletilé svěřence.

„Oba muži jsou stíhání na svobodě. Hrozí jim až desetileté tresty. Sdělili jsme obvinění oběma mladíkům z trestného činu pohlavního zneužití, vydírání, útisku, výroby a jiného nakládání s dětskou pornografií a zneužití dítěte,“ uvedla Veronika Hyšplerová z ústecké policie.

Na problém zneužívání chlapců v oddílu upozornil Deník.

Jak jsme již uvedli, panovalo podezření, že se toho dopouštěli dva vedoucí z jednoho z ústeckých skautských oddílů. Mělo jít minimálně o čtyři pronásledované chlapce.

Podle dostupných informací si měli dva mladí muži jako vedoucí ústeckého junáku vyhlédnout třináctiletého skauta. Na facebooku si podle jeho rodičů založili fiktivní dívčí profil a z chlapce vymámili nahé fotografie. Chlapce, kterému je teprve třináct let, zneužívali řadu měsíců. Chlapec byl prý až na pokraji sebevraždy.

Podle TV Nova si chlapec myslel, že s ním komunikuje dívka z internetu. Fiktivní dívka po chlapci chtěla, aby se natáčel při sexu s vedoucími skautského oddílu. Video jí poslal pomocí internetu. Podle matky chlapce docházelo k análnímu a orálnímu styku.

Pokud by oběma dnes již obviněným vedoucích nebyl zoufalý chlapec po vůli, hrozila fiktivní dívka, že jeho fotografie pošle všem jeho kamarádům a spolužákům. Oba vedoucí ještě měli před chlapcem předstírat, že mu v prekérní situaci pomohou.(ro)