Policie i v sobotu večer postavila na všechny příjezdové komunikace do Mostu zesílené policejní hlídky. Kriminalisté mají totiž informace, že skupinky Romů od bitky nechtějí upustit a do Mostu se znovu chystají. Proto policie zesílila dohled na silnicích.

V záloze a v plné zbroji zůstávají ve dne v noci i těžkooděnci.

Rozčilený řidič: Měli se radši porvat

Prověrky mají za cíl jedno: nepustit do města vytipované ozbrojené osádky aut. Proto také policisté zastavují všechna přijíždějící auta a každé podezřelé vozidlo odstaví a zkontrolují nejen osádku. Řidič musí ukázat také to, co veze v kufru svého auta.

Jedno z kontrolních stanovišť bylo v sobotu večer i na hlavní silnici vedoucí z Bíliny do Mostu u obce České Zlatníky. „Je to zcela zbytečné. Policie měla nechat obě strany, aby se pořádně servaly a byl by pokoj. Na co takové manévry? Zajímalo by mě, kolik tahle sranda bude stát," rozčiloval se jeden z projíždějících motoristů, který neskrýval svůj hněv a pokřikoval na policejní hlídky.

Kriminalisté zatím stále ještě nechtějí komentovat, proč se skupina ozbrojených Romů chce utkat s extremisty zrovna na Mostecku.

Znesvářené skupiny jely ve středu večer do boje vyzbrojeny baseballovými pálkami, teleskopickými obušky, noži, mačetami, meči ale i slzotvorným plynem. „Další zbraně jsme našli odhozené u zastavených aut," sdělila po zásahu mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

„S největší pravděpodobností nejde o rasově motivovaný počin," tvrdí šéf policistů Jiří Volprecht.