„Ne všechno se dá pochopitelně stihnout v jeden den. Vybrali jsme místa, kde je možné nejen rychlost změřit, ale také hned provinilce zastavit na bezpečném místě a prohřešek rovnou řešit. Ne všechny veřejností navržené úseky na silnicích byly z tohoto hlediska vhodné,“ uvedl Daniel Vítek z teplické policie. A kde můžete 14. srpna od půlnoci do půlnoci policisty potkat?

Třeba v ulici Fráni Šrámka přímo v Teplicích. „Silnice tu vede z kopce od Panorámy. Někteří to tady rozjedou jako při závodech. Přitom tu jsou zastávky, ke kterým musíme přejít přes silnici a taky tu je školka,“ poukázal Václav Rošt, který tu bydlí.

Přehled míst Teplicka, kde budou policisté měřit v pátek 14. srpna rychlost:

Silnice I/13 – Soběchleby, u viaduktu
Teplice, Denisova ulice
Teplice, ulice Fráni Šrámka 
Teplice, ulice Pražská 
Teplice, ulice Pod Doubravkou 
Bílina, ulice ČSL Armády 
Bílina, ulice Litoměřická 
Osek, ulice Tyršova

Během dne se policejní radar objeví také například v Soběchlebech, nebo v Bílině. Měřit se bude na Pražské, což je výpadovka z města okolo prosetického sídliště. „Tady se měří několikrát do roka. A stejně to řidiči s rychlostí přehánějí. Vidí, že vyjíždějí z města, tak šlápnou na plyn. Přitom ale projíždějí křižovatkou u hřbitova, kde jsou přechody,“ zmínila Jaroslava Dvořáková, která bydlí v Proseticích. Sama byla v minulosti málem svědkem nehody právě na jednom ze zmíněných přechodů.

Současně s kontrolou rychlosti budou policisté v rámci páteční celorepublikové akce také pátrat po hledaných osobách, věcech a odcizených motorových vozidlech. Původně se tato velká dopravně-bezpečnostní akce měla uskutečnit již na jaře. Z důvodu opatření související s epidemií koronaviru byla ale odložená. Akce by měla probíhat 24 hodin, takže ať vyjedete v jakoukoliv brzkou, běžnou, nebo pozdní hodinu, nemůžete si být jisti, že hlídku nepotkáte.

Možná je uvidíte i tam, kde ještě nikdy před tím s radarem nestáli. V teplickém okrese jsou totiž už známá notorická místa, kde se nejčastěji měří a kde je potřeba dávat nohu z plynu. Třeba na silnici z Teplic do Bíliny, kde je kontrolní stanoviště na odstavném parkovišti u Tuchlova. Nyní, v rámci akce pojmenované Speed Marathon 2020, však mohou policisté vyrazit i na místa zcela nová. Právě na základě tipů zaslaných od veřejnosti.

Při loňské dubnové akci zjistili během dne dopravní policisté na Teplicku 30 případů porušení platných předpisů. Přistihli 27 řidičů, kteří překročili nejvyšší povolenou rychlost a to i přes to, že již několik dnů předem byly zvýšené kontroly na silnicích avizovány v novinách a televizích. „U jednoho řidiče byla pozitivní dechová zkouška na alkohol, jedno vozidlo mělo nevyhovující technický stav a jeden řidič nepředložil doklad o pojištění vozidla. Celkem policisté uložili blokové pokuty ve výši 16 700 korun, dva případy porušení zákona bude ve správním řízení řešit příslušný úřad,“ ohlédl se za předešlou akcí Daniel Vítek.