Demonstraci v Teplicích pořádala iniciativa IVČRN, divize Teplice, za účasti aktivních mluvčích. Motto celé akce bylo - Pojďme zachovat naše město pro naše děti takové, jaké je.

Z demonstrace proti islamizaci v TeplicíchVše proběhlo v poklidu, pouze na několik minut přišli celou akci narušit tzv. antifašisté, kteří křičeli: "Fašouni zkur…" apod. Policisté jim stihli přehradit cestu a k žádným incidentům nedošlo. Ani následně v Lipové ulici, kde se opět tato skupinka měla střetnout s dalšími extremisty. Vzhledem k tomu, že policie vše monitorovala, tak obě skupinky odpůrců k sobě nepustila a přehradila jim cestu.

Z demonstrace proti islamizaci v TeplicíchPrávě to, že na průběh akce dohlížely desítky policistů, znamenalo, že vše proběhlo bez závažnějších incidentů. Technické služby preventivně z celého náměstí, kde se demonstrace konala, uklidily všechny závěsné koše, aby se předešlo možnému demolování.

„To co se děje v Teplicích, je předobrazem toho, co se velice brzy může dít s islámem ve zbytku Česka a současně to je ozvuk toho, co se děje s islámem v celé Západní Evropě," řekl ve svém projevu Martin Konvička, lídr protiislámské iniciativy Islám v ČR nechceme.