Poté, co uložila nákup do auta, usadila na sedadlo svou nezletilou dceru a šla vrátit nákupní košík. Během chviličky, než se vrátila, přistoupil k autu neznámý pachatel, otevřel si dveře a přestože uvnitř seděla holčička, ze zadního sedadla odcizil odloženou kabelku. Holčička se sice snažila tašku držet, zloděj jí ale tašku vytrhl, dal se na útěk a po několika metrech nasedl do tmavšího vozidla staršího typu, které mu přijelo naproti z parkoviště od Tesca a z místa činu poté odjelo po ulici Osecká do centra města. Ženu připravil o pasy, mobilní telefon a bezmála 50 tisíc korun.

Pachatelem byl mladík snědé pleti ve věku kolem 25 30 let, na hlavě měl černou baseballovou čepici a na sobě černé oblečení.

„Žádáme občany, kteří se v úterý 26. 11. kolem 11:30 hodin pohybovali v Duchcově, ulice Osecká a mohli by poskytnout informace ke krádeži, totožnosti pachatele, jeho pohybu, nebo k autu, do kterého na útěku nasedl, aby se obrátili na kteroukoliv policejní služebnu, nebo na linku 158," prosí veřejnost o pomoc mluvčí Policie ČR Daniel Vítek. (dav)